Црна хроника

Црна хроника

Бизарно: судар на два велосипеди, еден заврши во болница

Бизарно: судар на два велосипеди, еден заврши во болница! На 17.05.2020 во 09.00 часот на бул„.Гоце Делчев“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу велосипед управуван од К.Т.(47) од Скопје […]

Црна хроника

ИН МЕМОРИАМ: Почина македонскиот режисер Богдан Поп Ѓорчев

ИН МЕМОРИАМ: Почина македонскиот режисер Богдан Поп Ѓорчев Најпознат ТВ проект на нашиов режисер беше ТВ серијата „Трст виа Скопје“. Тој беше и сценарист и режисер на оваа телевизиска серија […]

Црна хроника

Приведени четири лица во Куманово, Тетово и Скопје

Приведени четири лица во Куманово, Тетово и Скопје Извадок од билтенот на МВР за вчера: На 14.05.2020 во 14.30 часот на ул.„Ј.Златаноски“ во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле […]

Црна хроника

Автобус изгоре на стојалиштето под Железничка станица

Приватен автобус за јавен превоз се запали изутринава на автобуското стојалиште под Железничката станица во Скопје. Автобусот го гасат десттина пожаникари со две возила. Командирот на пожарникарската чета Борче Менковски […]

Црна хроника

Красниќи и Точи уапсени во Косово, барани со потерница од македонското МВР

Од страна на косовското Министерство за внатрешни работи во текот на минатата недела од слобода се лишени лицата Бесим Красничи и Фадил Точи кои се барани по потерница издадена од […]

Црна хроника

ПУКАЊЕ НА MATKA

Во 14,54 часот во Скопје -кањон Матка, М. С. со уште неколку лица физички ги нападнале А.С. и А. С. при што употребиле и огнено оружје. Расправијата настанала во врска […]

Црна хроника

Голем пожар во Мавровка, изгоре познатото кафуле

Голем пожар избувна синоќа Трговскиот центар Мавровка. Причината за пожарот засега не се познати. Причинета е голема материјална штета, но нема жртви. Во гаснење на пожарот учествувале 21 пожарникар кои […]