Црна хроника

Црна хроника

28 лица не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се  21 лице – извести МВР

Во текот на изминатото деноноќие  според статистиката на МВР за периодот (28/29.04) по однос на забраната за движење евидентирано е дека  на ниво на целата држава 28 лица не ја […]

Црна хроника

Насилниците ја признаа вината за навредите и тепањето на 21 годишната штипјанка

Насилниците ја признаа вината за навредите и тепањето на 21 годишната штипјанка Двајцата штипјани кои навредуваа и тепаа 21 годишна девојка во влез на станбена зграда, а насилството го снимаа […]

Црна хроника

Исчезната велешанка пронајдена во провалија

Исчезната велешанка пронајдена во провалија. Веќе објавивме дека се трага по велешанката Александра Скорниева(29). Твитер: Исчезната е Александра Скорниева од Велес, 29 г. Домот го напуштила во 8:15 утрово Портпаролот на […]

Црна хроника

Малолетници пукале кон воз на Железничката станица во Скопје

На 22.04.2020 во 17:00 часот било пријавено дека на дел од пругата пред влезниот сигнал на Железничката станица Скопје Север, во правец кон Железничка станица Ѓорче Петров, од неколку малолетници […]

Црна хроника

Твитер: Исчезната е Александра Скорниева од Велес, 29 г. Домот го напуштила во 8:15 утрово

Твитер: Исчезната е Александра Скорниева од Велес, 29 г. Домот го напуштила во 8:15 утрово Вечерва повеќе твитерџии сигнализираа дека е исчезната девојка во Велес. Дечки, посебно вас од Велес, […]

Црна хроника

Вечерва запленети над еден тон Марихуана

Вечерва запленети над еден тон Марихуана Вечерва во магацин во скопската населба Бутел откриени се 12 палети со 1240 килограми марихуана. Таа била спакувана во полиетиленски вакумирани пакувања и црни […]

Црна хроника

Кривични за 18 „играорци“ од Гевгелија и за уште 23 лица од Сингелиќ

Кривични за 18 „играорци“ од Гевгелија и за уште 23 лица од Сингелиќ Во врска со настанот од 19-ти овој месец во Гевгелија, каде што повеќе граѓани ја прекршија забраната […]

Црна хроника

Полицајци без маски, без ракавици приведуваат (видео)

Полицајци без маски, без ракавици приведуваат… Денеска кружи видео по социјалните мрежи на кое се гледа како полицајци со полициски автомобили и едно полициско комбе интервенираат и приведуваат момче. Од МВР […]

Црна хроника

Спечали Кривична пријава Бранко Тричковски за загрозување на сигурноста, поради своите статуси и твитови

Спечали Кривична пријава Бранко Тричковски за загрозување на сигурноста, поради своите статуси и твитови МВР објави дека против 68-годишен скопјанец поднела кривична пријава за две дела меѓу кои и за […]