Македонија

Вести

СДСМ КРАДЕ ИМОТ ОД ГРАЃАНИТЕ НА ЦЕНТАР: Жерновски сака да додели 10.000м2 за седиштето на СДСМ во Центар и да уништува зеленило!

Согласно комунистичката традиција во која се беше на државата, а граѓаните немаа никакви права на сопственост и јавен интерес, СДСМ денес преку нивната дрвена кукла во Општина Центар Адреј Жерновски, […]

Локална самоуправа

ОК ВМРО-ДПМНЕ Прилеп, втора година по ред одржа Поетска вечер „Поетска везилка“

Во чест на роденденот на доајенот на македонската литература – Блаже Конески, ОК ВМРО-ДПМНЕ Прилеп, втора година по ред се одржа Поетска вечер „Поетска везилка“ на која беа оделени наградите на наградените […]

Вести

Утре со температури до 9 степени, а какво време не очекува викендов?

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со слаб северен ветер. Утрото ќе биде ведро и студено.Утринската температура ќе се движи од минус осум до нула, а дневната од седум до […]

Вести

Спасовски има можност да ги обезбеди материјалите кои ги поседува Заев, но тој одбра да не го почитува законот

Оливер Спасовски како министер за внатрешни работи, има можност да ги обезбеди материјалите кои ги поседува лидерот на СДСМ, Зоран Заев.Сепак, својствено за СДСМ, тој одбира да не го почитува […]

Вести

Шилегов: Нема услови за избори- Јанева нема кафекуварка

Поради кафекуварката и дактилографката на Јанева Шилегов смета дека нема услови да се организираат фер избори. Според него, токму овие работни места се не и дозволуваат на Катица Јанева со […]

Вести

Кандидат за претседател на ДИК- син на фалсификатор на избори

Татко на Александар Чичаковски е Јован Чичаковски-Мацола, судија во пензија и бивш претседател на основен Суд Берово избран од СДСМ.На локалните избори 1996 година Мацола е претседател на Општинска избирачка […]

Вести

„Гардијан“ го промени насловот на статијата!

По изјавата на премиерот Никола Груевски за статијата објавена во весникот, авторот на текстот, репортерот Патрик Кингсли во изјава за МИА рече дека изјавата била извртена од дел од македонските […]

Вести

АГЕНТ НА ЦИА: Подмитувавме политичари за да предизвикаме војна на Балканот!

Подмитувавме партии и политичари кои поттикнуваа омраза меѓу нациите, порача поранешен агент на ЦИА чија задача на почетокот од 90-тите било ширењето пропаганда за меѓунационалната омраза.Поранешниот агент на ЦИА Роберт […]

Вести

МИОА: Неосновани се обидите за девалвација на реформта на јавната администрација и дефокусирање на јавноста

Министерството за информатичко општество и администрација во денешната писмена реакција на прес-конференцијата на дополнителниот заменик-министер за информатичко општество Александар Кирацовски наведува дека ова Министерството има широко портфолио на надлежности кои вклучуваат […]

Политички партии

Проектите кои ги превзема Владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ се проекти од кои бенефит видоа сите граѓани во Македонија

Проектите кои ги превзема Владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ се проекти од кои бенефит видоа сите граѓани во Република Македонија. Како што голем број симпатизери на СДСМ можеа да ги искористат бенефициите од […]

Политички партии

ВМРО-ДПМНЕ: На Бихаќка брзините се комплетно помешани

СДСМ е во тотално бунило. На Бихаќка брзините се комплетно помешани.Наместо да реагира против незаконското наплаќање по методот „Едно евро за мене“ од страна на Вицето, СДСМ реагира на давачки кои […]

Политички партии

Петре Шилегов е врв на ароганцијата и безобразлукот на СДСМ

Кој било друг пратеник што има образ и барем малку држи до сопствениот углед денеска ќе се засрамеше и ќе се извинеше на својата колешка за изречените навреди. Петре Шилегов нема ниту морал, […]