Македонија

Вести

Структурите на СДСМ не се занимавале само со лични карти: Швајцарски сметки и бугарски пасоши во компјутерите

Вистинска фабрика за афери била „работилницата“ на Захир Бекири, човек кој е дел од структурите на СДСМ. Според информациите кои ги објавија медиумите, тој заедно со повеќе лица бил задолжен […]

Вести

Специјалното обвинителство- продолжена рака на СДСМ за политичка пресметка

По лошата игра и серијата неоправдани изговори за непредавање на материјалите од страна на Зоран Заев сосема јасно е дека специјалното обвинителство се претвора во политички играч, чија задача да […]

Вести

Лице од структурите на СДСМ осомничено за фалсификување на личните карти

Захир Бекири – Чауш е провосомничениот за аферата лични карти, дознава Press24 од извори во истрагата. Како што веќе беше објавено, Бекири бил дел од структурите на СДСМ а обвинителството го сомничи […]

Вести

Зимата официјално ни пристигнува во вторник, ќе имаме ли снег за новогодишната ноќ

Зимата кај нас официјално почнува во вторник, на 22 декември, во 5 часот и 48 минути. Истиот ден на северната полутопка ќе биде најкраток за 2015 година, а на јужната […]

Вести

Излетал од пат со автомобил, повредени четири лица

Дваесет и седумгодишениот гостиварец Б.И изутрина околу шест часот на автопатот Скопје – Тетово кај Добарскиот надвозник изгубил контрола над автомобилот БМВ 318 и излетал од патот. Во несреќата со […]

Вести

Ќе имаме ли продолжени викенди и следната година: Еве кои денови се неработни за 2016!

Наредниот неработен ден не очекува дури во 2016 година. Има вкупно 27 неработни денови.За сите граѓани на РМ: 1 Јануари (петок) Нова Година7 Јануари (четврток) Прв ден на Божиќ1 Мај […]

Вести

Македонија во минус, од утре промена на температурите

Најниска температура во Македонија во седум часот изутрина, од минус шест степени, е измерена во Берово,  минус три степени се регистрирани во Струмица и Демир Капија, минус два во Скопје […]

Вести

Од денеска забрането емитување на платено политичко рекламирање

Од денеска од полноќ стапува во сила забраната за емитување платено политичко рекламирање на телевизиите, печатените и на електронските медиуми, соопшти Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги.-Забраната е пропишана во […]

Вести

Демант на веста „Граѓаните.мк уште една приземна манипулација на Сорос“

Демант на веста „Граѓаните.мк уште една приземна манипулација на Сорос“Здружението Интернет Хотлајн Провајдер Македонија е основонано во Февруари 2008 год. Со единствена цел борба против нелеглани содржини и активности во […]