Вести

Вести

Фрапантно е и антидржавно да се изнесат илјадници или десетици илјади разговори во раце на криминалци,

Фрапантно е и антидржавно да се изнесат илјадници или десетици илјади разговори во раце на криминалци, да се однесат во соседна држава, да станат предмет на продажба. Тоа е копање […]

Вести

Груевски најави зголемување на платите и на други здравствени работници

Зголемувањето на платите за медицинските сестри кои завршија факултет со 180 кредити беше наше ветување кое го дадовме до граѓаните и сега се исполнува и порано од ветеното, истакна премиерот […]

Вести

Фабриката за афери имала администраторски пристап до портали блиски на опозицијата

Фабриката за афери имала администраторски пристап до некои портали блиски до СДСМ, преку кои во изминатиов период се пласираа низа невистини во јавноста.Во компјутерите на осомничените во Фабриката за афери […]

Вести

СДСМ си поигрува со државата, граѓаните, институциите и националните интереси на Македонија

Требаше да помине доволно време за целокупната македонска јавност, вклучително и најсилните поддржувачи на опозицијата, да ја видат, но и да ја разберат антидржавната и антинационалната политика која повеќе години […]

Вести

И следната година продолжува владиниот проект за самовработување

И следната година продолжува владиниот проект за самовработување преку кој државата доделува неповратни средства во висина од 3.500 евра за отворање на бизниси и самовработувањеЦелта на овој проект е да […]

Вести

Да не се креираат нереални очекувања од позитивниот тренд во односите со Грција

Односите со Грција бележат извесен позитивен тренд, но од тоа не е реално да креираме очекувања дека тоа може само по себе да го реши наметнатиот спор, кој не оптоварува […]

Вести

Додека Катица ги чека, материјалите на Заев го „вртат“ Балканот

Додека се сети Катица Јанева дека Зоран Заев ја постави специјално за да манипулира со неа како сака, доказните материјали на нејзиното обвинителство го вртат Балканот.Ако истрагата на Основното обвинителство […]

Вести

Разбојништво во продавница во Петровец

Непознато машко лице маскирано и вооружено со пиштол вчера во 20:40 часот извршило разбојништв во продавницата „Mивел“ во ПетровецКако што информира МВР, сторителот ја внел вработената во една од канцелариите […]

Вести

Повисоки плати за над 500 здравствени работници од февруари

Анекс на Колективен договор со кој ќе се овозможи сите здравствени работници со завршено високо образование (медицински сестри, рентген техничари, физиотерапевти, лаборанти, итн.) да добијат додаток на платата, како вреднување […]

Вести

Коце Трајановски даде отчет за сработеното во 2015 година

Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски, на денешната /24.12.2015 година/ прес-конференција на која присуствуваше и Претседателот на Советот на Град Скопје, Ирена Мишева, го презентира отчетот на Град Скопје за […]