Вести

Вести

Решен станбениот проблем на 76 семејства во социјален ризик во Прилеп

Вкупно 76 семејства од социјално ранливите категории од Прилеп ќе го решат станбеното прашање со пуштањето во употреба на новиот објект, инвестиција вредна 1,7 милиони евра, средства на Владата што […]

Вести

Саем за вработување во Скопје-80 компании нудат работа

Саемите за вработување 2015, до сега посетија седум градови низ Македонија.Овој четврток на 3-ти декември, вториот караван ќе биде затворен со големиот Саем за вработување во Скопје, во нашата најголема […]

Вести

Повеќе од 80 компании ќе понудат работа на Саемот за вработување во Скопје

Саемите за вработување 2015, до сега посетија седум градови низ Македонија.Овој четврток на 3-ти декември, вториот караван ќе биде затворен со големиот Саем за вработување во Скопје, во нашата најголема […]

Вести

Дудинка: МВР и Проливер молчат за обидот за терористички напад кај Сити Мол!

Да се потсетиме, Миленко на Дудинка прв објави за скопското сребрено BMW со полн гепек пушки, пиштоли, муниција и експлозив овој викенд. Некои портали ја преземаа веста.Ама, karma is a […]

Вести

Министерството за финансии вчера исплати 640 милиони денари по основ на поврат на ДДВ

Министерството за финансии вчера исплати 640 милиони денари по основ на поврат на данок на додадена вредност. Повратот е извршен на 1.273 фирми.Од Министерството за финансии информираат дека исплата на […]

Вести

„Гентерм“ ќе започне со изградба на фабрика во Прилеп

Американската компанијата „Гентерм“ денеска ќе започне со изградба на фабриката во Технолошко-развојната зона во Прилеп.Во фабриката ќе се произведуваат клима уреди и појаси за автомобили, а пласманот ќе се реализира […]

Вести

На сметката на секој вработен по минимум 8500 денари до крајот на декември

Согласно последните измени на Општиот колективен договор за приватниот сектор од областа на стопанството од 31.12.2013 година, предвидено е Регрес за годишен одмор во висина од најмалку 40 отсто од […]

Вести

Авионот на Трајковски бил погоден со проектил?!

Најновото издание на емисијата „Во центар“ со Васко Ефтов, ги заинтригира гледачите со оглед на тоа дека гостин беше екс-разузнавачот Југослав Петрушиќ.Дека авионот на поранешниот претседател Борс Трајковски бил урнат […]

Вести

Бесплатен превоз за граѓаните кои сакаат да се вклучат во пошумувањето

По повод денешната акција „Ден на дрвото – засади ја својата иднина“ е организиран бесплатен превоз за граѓаните кои сакаат да се вклучат во пошумувањето, пишува МИА.Граѓаните може да се […]

Вести

Героски ги повика СДСМ на бојкот на изборите

Последните резултати од анкетите кои СДСМ ги добиле деновиве си го сторија своето Уредникот на соросовите Плусинфо и Слободен Печат Бранко Героски како и пред претходните избори повторно го повикува […]

Вести

Самопрогласен експерт за човекови права ги поддржа фашистичките методи на СДСМ

Уште еден довчерашен самопрогласен борец за слобода и самопрогласен експерт за човекови права, Жарко Трајаноски, ги поддржа фашистичките предлози на СДСМ и повика на линч на медиумите.Откако лидерот на СДСМ […]