Вести

Вести

Излетал од пат со автомобил, повредени четири лица

Дваесет и седумгодишениот гостиварец Б.И изутрина околу шест часот на автопатот Скопје – Тетово кај Добарскиот надвозник изгубил контрола над автомобилот БМВ 318 и излетал од патот. Во несреќата со […]

Вести

Ќе имаме ли продолжени викенди и следната година: Еве кои денови се неработни за 2016!

Наредниот неработен ден не очекува дури во 2016 година. Има вкупно 27 неработни денови.За сите граѓани на РМ: 1 Јануари (петок) Нова Година7 Јануари (четврток) Прв ден на Божиќ1 Мај […]

Вести

Македонија во минус, од утре промена на температурите

Најниска температура во Македонија во седум часот изутрина, од минус шест степени, е измерена во Берово,  минус три степени се регистрирани во Струмица и Демир Капија, минус два во Скопје […]

Вести

Од денеска забрането емитување на платено политичко рекламирање

Од денеска од полноќ стапува во сила забраната за емитување платено политичко рекламирање на телевизиите, печатените и на електронските медиуми, соопшти Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги.-Забраната е пропишана во […]

Вести

Демант на веста „Граѓаните.мк уште една приземна манипулација на Сорос“

Демант на веста „Граѓаните.мк уште една приземна манипулација на Сорос“Здружението Интернет Хотлајн Провајдер Македонија е основонано во Февруари 2008 год. Со единствена цел борба против нелеглани содржини и активности во […]

Вести

Еве колкава треба да ви биде минималната плата за да земете субвенциониран кредит за куќа

Новиот проект на Владата Купи Куќа за млади е предизвика огромен интерес меѓу граѓаните помлади од 35 години кои имаат намера да купат куќа. Ние направивме пресметка, колку би добиле […]

Вести

ВМРО- ДПМНЕ: Срамно е однесувањето на СДСМ

Поради што и да е нервозата во СДСМ денеска, ваквото недолично однесување е срамно.Ваквата реторика во соопштенијата не доликува ниту на порталите мегафони на СДСМ чии уредници ликуваат над смртта на политичките неистомисленици. […]

Вести

Откриена е тајната работилница за фалсификување лични карти

Основното јавно обвинителство Скопје постапувајќи во предметот за фалсификуваните лични карти, кои беа предадени од страна на новинарот на Фокус, Љубиша Арсиќ на Министерот за внатрешни работи, презеде низа мерки […]

Вести

Спасов до Ременски: Не ја кочи изградбата на градинките

Социјалдемократскиот сојуз преку своите технички министри и дополнителни заменици министри ја опструира работата на министерствата, со методи на страв ги заплашуваат вработените, и ги кочат проектите кои се во интерес […]