Вести

Вести

Намалена видливост поради магла кај Попова Шапка!

Сообраќајот на државните патишта во Македонија се одвива без забрани, по суви коловози на пониските места и наместа влажни коловози на повисоките планински и осојничави места.Автомото сојузот на Македонија (АМСМ) […]

Вести

Меморандум за соработка во областа на енергетиката меѓу Македонија и Албанија

Меморандум за соработка во областа на енергетиката денеска во Струга ќе потпишат министерот за економија на Република Македонија, Беким Незири и министерот за енергетика и индустрија на Република Албанија, Дамиан Ѓикнури, пишува […]

Вести

Денес променливо облачно и ветровито време

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со умерен северен ветер. Претпладне во западните делови се уште ќе има услови за провејување на снег. Попладне облачноста ќе се намалува.Утринската температура […]

Вести

Мисајловски: Се трудиме да ги реализираме сите проекти кои ги ветивме!

Денеска сме тука во Дебар да ги слушнеме вашите идеи, што сме направиле, што сме сработиле и што треба да направиме за да го подобриме животот во овој регион. Вечерва […]

Вести

Студентскиот пленум троши големи суми пари за бесмислени проекти

Во период на најава и реализација на мерки кои што директно ќе го подобрат студирањето на студентите, Студентскиот пленум троши огромна сума пари на тотално бесмислени настани.Студентскиот пленум кој на […]

Вести

Утре облечете се ТОПЛО: Еве какво време не очекува утре

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со умерен северен ветер. Претпладне во западните делови се уште ќе има услови за провејување на снег. Попладне облачноста ќе се намалуваУтринската […]

Вести

Ученик од средно училиште во Скопје заболел од туберкулоза

Туберкулоза во средно училиште во Бутел. Ученик во трета година од „Зеф Љуш Марку“, од понеделник е на болничко лекување во Институтот за ТБЦ.По долготрајна кашлица, матичниот лекар го упатил […]

Вести

Досега исплатени повеќе од 314.512.163 денари на оштетените од поплавите

Владата денес исплати 10.863.112 денари на 146 лица како отштета од поплавите во Струмица.Заедно со претходно исплатените средства, досега се исплатени вкупно 314.512.163 денари на 2.861 лице отштетенo од поплавите […]

Вести

Унапредување на вештините на учениците од „Партенија Зографски“ со помош на европските фондови

Државното стручно училиште „Партенија Зографски“ од Скопје ги унапредува вештините на учениците преку користење на средствата од европските фондови преку Националната агенција за мобилност. Во изминатиот период реализираше посета во […]