Вести

Вести

Ефтов: Петтиот член на ад-хок телото на списокот на свои донатори ги има Сорос и УСАИД

Новинарот Васко Ефтов во синоќешнoто издание на „Во Центар“, во разговор со Алберт Муслиу откри дека Љузим Азири, 5-тиот член во ад-хок телото е член на граѓанската организација на Алберт […]

Вести

АВРМ: Возилата се отстапени согласно Договорот потпишан лани

Агенцијата за вработување на Република Македонија (АВРМ) попладнево соопшти дека во октомври 2015 година склучила Договор со Министерството за труд и социјална политика согласно кој му отстапува расположливи технички средства, […]

Вести

Ѓорчев: Повеќе проекти, повеќе инфраструктура и подобра патна поврзаност

Владимир Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ денеска имаше средба со жителите од Дебар и селата Могорче, Присојница и Требиште.Ѓорчев истакна дека во овој дел од Македонија во наредниот период посебно внимание ќе […]

Вести

Министерство за финансии: Еуростат го демантира Наумов

Соопштението на дополнителниот заменик министер Наумов е манипулација – утре нема да има ново задолжување со државни хартии од вредност, туку презапишување на средствата. Тој е запознаен со тоа, и […]

Вести

Објавен државниот и јавниот долг: Македонија меѓу најмалку задолжените во Европа и регионот

Министерството за финансии денеска ги објави податоците за државниот и јавниот долг кои изнесуваат 41,9 отсто и 50,6 проценти за третиот квартал од 2016 година.Како што велат од Министерството за […]

Вести

Груевски: Се вложивме во подобрување на здравството и ќе продолжиме во таа насока

За секој град во државата ќе бидат набавени апарати во здравството, односно вкупно 3.700 во вредност од околу 33 милиони евра, најави денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски.Потсети дека пред десетина […]

Вести

Груевски: Граѓаните знаат дека го остваруваме ннашиот збор и може да ни веруваат. Заедно ќе направиме многу повеќе

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денес промовираше значајни мерки за здравството кои се дел од новата програма на владејачката партија.Тој испрати и порака за изборите на 11-ти декември. -Граѓаните знаат […]