Вести

Вести

Груевски за инвестициите во здравството: 33 милиони евра за нови медицински апарати и опрема

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денес промовира нови, значајни мерка во здравството.Тој го објави планот за набавка на опреми во поголемите градови и болници. -Во Скопје опфаќајќи го Клиничкиот центар, […]

Вести

Кавга во СДСМ за пратеничките листи: Платеничките хулигани на Сорос кои дивееа низ главниот град кандидати за пратеници

Кавга во СДСМ за пратеничките листи. Платениците на Сорос кои дивееја и кршеа во главниот град ќе добијат места на листите на Социјалдемократскиот сојуз.Партиските членови се разочарани од Зоран Заев […]

Вести

Груевски: За секој град во државата ќе обезбедиме нови апарати во здравството

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, денеска најави нов мега проект во областа на здравството.Објави дека е предвидена набавка на нова медицинска опрема во секој град во државата, во вкупна вредност […]

Вести

Груевски најави нов мега проект во областа на здравството: Ќе набавиме нова медицинска опрема за секој град во државата

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, денеска најави нов мега проект во областа на здравството.Објави дека е предвидена набавка на нова медицинска опрема во секој град во државата, во вкупна вредност […]

Вести

Доказите против Заев и Верушевски никој не може да ги доведе во прашање, ниту некој може да ги обезвредни

Директорот на БЈБ Митко Чавков во интервју за Република тврди дека доказите против обвинетите во Пуч никој не може да ги доведе во прашање, ниту некој може да ги обезвредни. […]

Вести

ВО ЖИВО: Груевски ќе промовира нова мерка од областа на здравството

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ќе промовира нова мерка од областа на здравството.Денес во 13:30 часот, во Музеј на Македонската борба за државност и самостојност, ќе се обрати Никола Груевски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ, […]

Вести

Инвестиција 10 милиони денари: Започна реконструкција на регионалниот пат Корешница-Бистренци

Започна реконструкцијата на регионалниот пат Корешница – Бистренци, последниот регионален пат што остана нереконструиран во општина Демир Капија. Инвестицијата е 10 милиони денари и беше приоритетно барање на жителите од […]

Вести

Земјотресните бранови се движат брзо – по Италија можен ли е силен земјотрес и во Македонија

Оваа серија земјотреси што ~ се случува на Италија, во науката се вика земјотресни роеви, и сметам дека овој земјотрес ќе биде и последен во овој рок. Нема да има […]