Вести

Вести

Низа пофалби од регионалните медиуми за историскиот успех на Македонија

Медиумиите ширум регионот известуваат за огромниот успех на младата фудбалска репрезентација која успеа да се пласира на ЕП во Полска.Сите медиуми ширум регионот известуваат за огромниот успех на младата фудбалска […]

Вести

Денеска е голем празник – вистински почнува есента

Православните верници денеска го одбележуваат празникот на Свети Киријак.По неговиот ден настапува вистинска есен која календарски веќе е почната. Октомвриските денови се врзани за овој народен и верски празник познат […]

Вести

МО објави конкурс за школување во Воено-воздухопловната академија и Воената академија Вест Поинт

Министерството за одбрана на Република Македонија објави конкурсот за избор за номинација на 12 кандидати за упатување на 4-годишно школување во САД, на Воено-воздухопловната академија и Воената академија „Вест Поинт“.– […]

Вести

Нов земјотрес го стресе Скопје

Во текот на вчерашниот ден во 18 часот и 14 минути беше почувствуван земјотрес во Македонија кој бил со интензитет од 2,1 степени.Епицентарот на овој земјотрес бил 20 километри северо-западно од Скопје […]

Вести

Сообраќајот се одвива по влажни коловози, опасност од одрони

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива без забрани, по влажни коловози, информира Автомото сојузот на Македонија (АМСМ) во утринскиот извештај за состојбата на патиштата.АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина […]

Вести

Груевски го прослави историскиот успех заедно со фудбалерите

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, првиот човек на ФФМ Илчо Ѓорѓиоски и македонските фудбалски херои кои синоќа испишаа историја го прославија огромниот успех и пласманот на Европското превенство кое следната […]

Вести

Времето ќе биде променливо облачно, со повремен дожд

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, со повремен дожд, oсобено претпладне и во средината на денот.Попладне врнежите ќе престанат. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер, а во западните […]

Вести

Панта Џамбазоски: Никогаш не сум бил соработник на тајни служби

Во врска со текстот „Панта Џамбазоски од соработник на тајните служби до експерт во СЈО” , во продолжение објавуваме демант од Панта Џамбазоски:Од лаги, глупости, од параноични и непотпишани текстови, […]