Вести

Вести

Скандал: Амбасадорот на САД се слика по штабови на СДСМ

Неодамна, амбасадорот на САД излезе со официјално соопштение дека Амбсадата на САД немала намера и никогаш не се вмешувала во внатрешните работи во државата, и покрај доказите кои ги прикажавме, […]

Вести

Тодоров: Заев ќе ветува се, само да го оствари планот за редефинирање на Македонија

Никола Тодоров од ВМРО-ДПМНЕ денеска со граѓаните од Валандово оствари средби и поразговара за актуелната политичка состојба, за изборите кои следуваат и за реализираните мерки.-Дискутираме за тоа како да се […]

Вести

Владејачката конзервативна партија на Велика Британија со поддршка на ВМРО-ДПМНЕ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, денес заедно со партиската делегација во чиј состав се членот на извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Никола Попоски и пратениците Александар Николоски и Владимир Ѓорчев, во […]

Вести

Светска банка, експертите и медиумите од регионот со признание за позициите на Македонија на Дуинг бизнис, само на СДСМ му пречи успехот

Македонија е повторно еден од водечките реформатори во светот. Владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ постигнува економски резултати кои не остануваат незабележани во глобални рамки. Светска банка во својот последен „Дуинг бизнис“ […]

Вести

Костадиновски со жителите на Криволак говореше за проектите на ВМРО-ДПМНЕ

Ванчо Костадиновски од ВМРО-ДПМНЕ денес оствари посета на Неготино каде имаше средба со граѓани од село Криволак.Со нив разговараа за многу работи кои што се реализирани во изминатите десет години од […]

Вести

Медиумите од регионот пишуваат: Светска банка ја фали Македонија, ова е големо достигнување!

Република Македонија го зазема 10-тото место во извештајот на Светската банка, Дуинг бизнис за 2017-та година и е за две места подобро рангирана од минатата година, пишуваат медиумите од регионот.-Македонија […]

Вести

Арсовска Томовска: Граѓанинот кој си ја сака државата ќе избере резултати на ВМРО-ДПМНЕ наместо погубни ветувања на СДСМ

На 11-ти декември граѓаните ќе одлучуваат помеѓу две опции, и тоа ВМРО-ДПМНЕ која докажала дека има прогресивни идеи, работи посветено на економски развој, а дадениот збор и ветените проекти секогаш ги реализира, и опозицијата предводена […]