Вести

Вести

Директорот на влијателниот британски тинк-тенк по средбата со Груевски: Македонија заслужува да биде дел од НАТО

Директорот на влијателната тинк-тенк организацијата Чарли Грант, по средбата со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ изјави оти верува дека Македонија ќе стане членка на НАТО што побргу.-На НАТО му требаат повеќе земји […]

Вести

Дијагностицирани 12 случаи на рак на дојка во Здравствениот дом во Пехчево

На мамографот во Здравствениот дом во Пехчево годинава рак на дојка е дијагностициран кај 12 пациентки. Најмладата пациентка има 22 години, а највозрасната 60 години.Според д-р Весна Илиевска од Здравствениот […]

Вести

Илиеска: Од Струмица народот му порача на Заев дека доаѓа крај на неговите деструктивни политики

Денеска, како и многу пати до сега, ВМРО-ДПМНЕ е заедно со граѓаните на струмичко. Ги посетвивме и имавме продуктивни средби со жителите на Ново Село, Колешино, Просениково и еве сега […]

Вести

УХМР предупредува: Доаѓа снегот, температурите ќе опаднат за 10 степени

Утре од попладневните часови, претежно на север и исток, ќе има повремени врнежи од дожд. Слаб повремен дожд ќе има и во четврток, а од попладневните часови и преку ноќта […]

Вести

Директорот на влијателниот британски тинк-тенк по средбата со Груевски: Македонија заслужува да биде членка на НАТО

Директорот на влијателната тинк-тенк организацијата Чарли Грант, по средбата со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ изјави оти верува дека Македонија ќе стане членка на НАТО што побргу.-На НАТО му требаат повеќе земји […]

Вести

Груевски оствари продуктивна средба со Чарли Грант

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска заедно со партиска делегација во чиј состав се пратениците од ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски и Владимир Ѓорчев, како и членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, […]