Вести

Вести

МТСП со реакција: Текстовите за наводна „тешка собраќајна незгода со последици“ се дрзок и непоткрепен обид за манипулација

Министерството за труд и социјална политика испрати реакција во врска со натписите на опозициските медиуми дека во текот на ноќта се случила тешка сообраќајна несреќа со настанати штети.Реакцијата на МТСП […]

Вести

„Форбс“: СДСМ сака да ќари од кризата и да си купи време

Опсежната репортажа на Форбс за Македонија со наслов: „И покрај политичката криза, Македонија напредува со реформите“, ја отсликува економската состојба на државата.За да биде репортажата опсежна, Форбс ја опфати и политичката криза. […]

Вести

Костадиновски и Поповски синоќа во посета на населеното место Моноспитово

Високите претставници на ВМРО-ДПМНЕ Ванчо Костадиновски и Зоран Поповски синоќа беа во посета на населеното место Моноспитово.Од страна на двајцата владини претставници, граѓаните беа запознаени со тоа што досега има направено […]

Вести

Репортажа на Форбс: И покрај политичката криза, Македонија напредува со реформите

Американското економско списание „Форбс“, по интервјуто со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, објави и репортажа за, како што велат, „прагматичниот и силен прозападен водач на партија која го поддржува бизнисот“ […]

Вести

Да не заборавите: Почнува зимското сметање на времето

Ноќеска, во 3 часот по полноќ, со поместување на стрелките еден час назад, почнува зимското сметање на времето.Како што соопшти Бирото за метрологија при Министерството за економија, времето во три часот […]

Вести

Еве какво време не очекува денес

Времето денес во Македонија ќе биде претежно сончево со мала до умерена локална облачност особено во западните делови. Преку денот ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.Утринската температура […]

Вести

Прегазен човек во Аеродром

На раскрсницата меѓу булеварите „Србија“ и „Јане Сандански“ во населба Аеродром, вечерва околу 20 часот, возило „Сузуки“ со скопски регистарски таблички удрило во пешак.Според првичните информации на МВР, повреденото лице […]