Вести

Вести Македонија

Булеварот “Крсте Петков-Мисирков“ кај Бит пазар затворен за сообраќај

Од денеска ќе биде затворен за сообраќај булеварот „Крсте Петков-Мисирков” односно делницата во правец на Бит пазар, од крстосницата со булеварот „Гоце Делчев” до клучката Детелинка. Делницата ќе биде затворена […]

Вести

„Рекет“ ја зафати и Јанева, 30-дневен притвор за специјалната обвинителка

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, чиј глас се слушаше во снимките објавени од италијанскиот весник „Ла Веритас“, во кои таа на главниот осомничен за случајот „Империја“ Орце Камчев му вели […]

Вести

Мебелот бил подарок од Боки 13, земен на вересија: Јанева добила и бунда која чини многу повеќе од 5.000 евра

Обвинителството треба да утврди каде завршиле 1,5 милиони евра од рекетот. Мебелот кој и бил подарен на Јанева од осомничениот Бојан Јовановски, наводно не бил ни платен во салонот од […]

Вести

Рускоска: Сакав да слушнам што има да каже Јанева, притворот за неа е неопходна мерка

Обвинителката Вилма Русковка по излегувањето од Кривичниот суд, кога беше одредена мерка притвор за Катица Јанева, изјави дека сметале оти во овој момент е неопходно да се одреди мерка притвор […]

Вести

Мебелот од Камчев бил озвучен: Катица Јанева договарала рекети додека некој постојано ја слушал?

Ексклузивниот мебел за домот на Катица Јанева, подарок од близок родина на бизнисменот Орце Камчев, пристигнал со дополнителна опрема – апаратче за прислушување, тврдат извори од истрагата, пренесува Република. Неофицијално, […]

Вести

Јанева се чувствувала подобро, екипата на Брзата помош го напушти судот

На осомничената Катица Јанева и се слошило во Кривичниот суд, откако беше донесена од задниот влез на зградата, каде судија на претходна постапка треба да одлучи за притворот, кој го […]

Вести

Од една до десет години затвор ѝ се закануваат на Катица Јанева

Од една до десет години затвор ѝ се закануваат на уапсената специјална јавна обвинителка, Катица Јанева, анализира А1ОН. Јавното обвинителство уште од донесувањето на Наредбата за спроведување на истражната постапка […]

Вести

Како Русковска ѝ обезбеди 30 дена на Јанева за прикривање на трагите?

Обвинителката Вилма Русковска за случајот „Рекет“ и по оставката на Катица Јанева се огласи прв пат пред еден месец. Тогаш Јанева не беше осомничена, па Русковска говореше дека не очекува […]

Вести

Ѓилас со тужба за српски „Курир“ кој тврди дека и тој се офајдил од парите од „Рекет“

Српскиот портал „Курир“, продолжувајќи го серијалот манипулативни написи за случајот „Рекет“ вчера (19.08.2019) објави текст со сензационалистички наслов испишан со големи букви: „ОТКРИВАМЕ КОЈ СЕ ОФАЈДИЛ ОД АФЕРАТА „РЕКЕТ“: Боки […]

Вести

Шокантно видео: Боки 13 и неговиот татко нападнале свештеник пред две години

Телевизија Алфа објави шокантно видео од нападот на Боки 13 односно Бојан Јовановски и неговиот татко Миле врз поп на МПЦ, пишува Експрес. Во видеото кое е најава за репортажи […]