Вести

Вести

4 пожарни коли отишле во Амбасадата на САД во Скопје, ама не интервенирале оти било лажна дојава

етири противпожарни возила со 11 пожарникари биле испратени по повик од Амбасадата на САД во Скопје вчера попладне, но не интервенирале оти станувало збор за лажна дојава, пишува СДК.МК. Од […]

Вести

Автобус на „Дурмо турс“ и лани излетал од патот, го извлекувале со кранови и полиција

Автобус на „Дурмо турс“ и лани на 9-ти март излетал од пат. Косовските медиуми тогаш известија за автобус на оваа компанија излизган на пат кон Приштина. Косовскиот портал „Дреница прес“ […]

Вести

Почина уште еден од повредените во автобуската несреќа, бројот на загинати се искачи на 15- Министерство за здравство со нови детали

На Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување – КАРИЛ во Скопје, утринава во 5 часот, почина уште еден од патниците кои настрадаа во сообраќајната незгода кај селото Ласкарци. Станува […]

Вести

„Не ми кажуваа дека мојот син е мртов, кога влегов дома, сфатив дека мојот син не дише“

Дебреше обвиено во црно. Денеска им беше кажано последното збогум на Раметула Абдурахими и Валдете Хамити. Илјадници граѓани се собраа во гостиварско Дебреше во чест на двете жртви кои загинаа […]

Вести

Амбасада на САД: зголемен ризик од терористички акт во Македонија, можни мети од трговски центри до училишта и политички митинзи

Еден час по соопштението на МВР, американската амбасада во Скопје издаде безбедносно предупредување до своите државјани кои престојуваат во Македонија да бидат внимателни. -Постои зголемен ризик од терористички напади инспирирани […]

Вести

Забрана за камиони на патот Маврово-Дебар поради обилни снежни врнежи

Поради обилни врнежи на снег на патниот правец Мавровска раскрсница Дебар и обратно, воведена е забрана за товарни моторни возила. Како што соопшти АМСМ, забраната стапува во сила од 17:10 […]

Вести

Топол викенд со температури до 15 степени

Претежно сончево и потполо време со температури до 15 степени, најавува за наредните денови Управата за хидрометеоролошки работи. Утринските температури насекаде ќе се задржат под нулата, а максималните дневни утре […]

Вести

„Дурмо турс“ сам на себе си вршел технички преглед на автобусите

„Дурмо турс“ сам на себе си вршел технички преглед на возилата. Компанијата ги праќала автобусите во Авто – мото здружение Гостивар кое е во сопственост на истите газди, потврдија од […]

Вести

НОВ ИНЦИДЕНТ СО АВТОБУС НА ДУРМО ТУРС: На автобус од „Дурмо турс“ му закочило тркалото, сите патници го напуштиле!

Една од линиите Гостивар-Скопје, на меѓуградскиот превозник „Дурмо турс“ денеска не излезе од Гостивар поради наводен дефект на автобусот, пренесува „Алфа“ телевизија. Според информациите на очевидци кои сведочеа пред камерата […]

Вести

Еден од повредените излезе од болница: Жителите ми го спасија животот

Имав повреди на главата и низ целото тело, меѓутоа немав внатрешно крварење. Бев свесен цело време, рече првиот пациент кој даде изјава, Абдулбахри Исмаили. Тој не сакаше многу да зборува […]