Вести

Вести

Облачно време во пониските места

Денот започна со локална ниска облачност низ котлините и сончево време на повисоките места.Претпледне оваа ниска облачност ќе се расчисти, за попладне да очекуваме претежно ведро време. Максималната температура ќе […]

Вести

На Детска кардиохиргија изведени над 185 интервенции

Министерот за здравство Никола Тодоров денеска го посети Одделот за детска кардиохирургија на Хируршките клиники во Скопје, каде досега тимот лекари од САД и македонските лекари имаат изведено над 185 […]

Вести

Јолевски: Македонија го следи концептот на ЕУ за интегрирано гранично управување

Активностите што Р. Македонија ги превземаме се целосно усогласени со препораките на Европската Унија, на претпоследниот самит беше истакнато дека земјите низ чии територии поминуваат мигрантите или бегалци треба меѓусебно […]

Вести

Груевски: Две нови инвестиции до крајот на годината, можен влез на уште една

Премиерот Никола Груевски денеска најави дека две нови странски инвестиции ќе се реализираат до крајот на овој месец, а една глобална американска во која ќе бидат вработени околу 500 лица […]

Вести

Фото: На „ПлусИнфо“ не му пречи веењето на албанските знамиња во цела западна Македонија, туку присуството на нашето старо знаме од Кутлеш

На високи јарболи покрај регионалниот пат кон Прилеп, кај Плетвар, се веат американското знаме и знамето со сонцето од Кутлеш (Вергина).Американското покрај знамето со сонцето од Кутлеш Порталот на Бранко […]

Вести

Филип Петровски најави издавање на документ потпишан од Чакаларов

Директорот на Државниот Архив на Република Македонија,  д-р Филип Петровски преку статус на Фејсбук најави издавање на документ потпишан од Чакаларов. Се работи за копија верна на оригиналното – СВИДЕТЕЛСТВО […]

Вести

Некој ќе одговара за лагата: Бахчовановски си заминал пред тепачката во „Дежа ву“!

Денеска порталите блиски до опозицијата пласираа лага со која сакаа да го оцрнат образот на Директорот на Државната лотарија на Република Македонија, Владимир Бахчовановски.Порталот Доказ, ја пренесе веста во која […]