Вести

Вести

Конечно откриена манипулација со фалсификуваните лични карти на „Фокус“

Од увидот во електронската документација било утврдено е дека ниту една од 105 фалсификувани лични карти кои неделникот „Фокус“ ги предал на МВР не била употребена за гласање, објави „Сител“Нови […]

Вести

УЈП изготви решенија за присилна наплата на радиодифузна такса

Вкупно 31.464 лица на кои им се изготвени решенија за присилна наплата на радиодифузна такса се најдоа на листата што Управата за јавни приходи (УЈП) ја објави јавно на нивната […]

Вести

Мицковски за СДСМ: Губитници, замаглени глави, нереални, нерелевантни и ситни души

Опозицискиот колумнист Ивор Мицковски, жестоко распали по раководството на опозицијата преку објава на својот Фејсбук профил. Неговиот став за опозицијата е дека ја водат губитници, замаглени глави, нереални, нерелевантни и […]

Вести

УМС на ВМРО-ДПМНЕ: Ќе продолжиме да се бориме за постојано унапредување на условите во кои студираат студентите

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ ги поздрави новите проекти кои синоќа ги најави премиерот Никола Груевски.Големо е задоволството што благодарение на Владата на Република Македонија мобилноста на студентите од […]

Вести

ОК ВМРО-ДПМНЕ Прилеп ќе одржи трибина во чест на празникот Свети Климент Охридски

Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ од Прилеп, Ви го честита големиот христијански празник Свети Климент Охридски, закрилникот и патронот на македонскиот народ низ целата наша историја.Овој празник е посветен на светителот […]

Вести

Спасовски води класично политиканство во ситуација кога во Македонија постои ризик од тероризам

Техничкиот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски со дилетантски настап ја доведува во прашање безбедноста на лицата кои ги посочи на вчерашната прес-конференција. Ваков е ставот на безбедносните експерти, кои […]

Вести

ДЕБАКЛ: Сопругата на директорот на Макпетрол го „исплука“ проектот Контравести и водителката Ирена Ристиќ!

Оливера Јанакиевска Јосифовскa, сопругата на директорот на Макпетрол (сопственик на Телма ТВ), на својот ФБ профил објави статус во кој јасно се гледа дека не ги одобрува Контравестите на Телма.Нејзиниот […]

Вести

Груевски: Им честитам на полицијата и АРМ кои на професионално ниво ја вршат својата задача на јужната граница

Одлуката да се постави ограда на нашата јужна државна граница е донесена како резултат на проценка на ризиците на стручни лица и е дел од заклучоците на советот за безбедност. […]