Вести

Вести

Министерството за финансии врати 57 милиони евра во стопанството по основ доспеани ДХВ

Министерството за финансии денеска исплати 3,5 милијарди денари (57 милиони евра) за стари издадени и доспеани за исплата државни хартии од вредност.До 6 декември по овој основ ќе бидат вратени […]

Вести

Ова е состојбата со мигранитите во моментов во Македонија

Според државјанството на лицата на кои им се издадени потврди, најбројни се државјаните на   Сирија-1.126, Авганистан–880 и Ирак-791 .Во периодот од 19.06.2015 до 02.12.2015 година до 24:00 часот, издадени […]

Вести

Чилиманов: Феноменален лапсус на соросоидите во Вистиномер

Новинарот Цветин Чилиманов во статус на Фејсбук напиша за феноменалниоот лапсус на соросоидите во Вистиномер. Ви го пренесуваме во целост:Феноменален лапсус на соросоидите во Вистиномер. Направиле некаква бедна копија на […]

Вести

Латас: СДСМ ги тепа новинарите, крши редакции, се заканува од митинзи на јавни места

Законот не е причина за лошите состојби во новинарството, причина се тепањата, малтетирањата, заканите. СДСМ има најголем удел во тоа, вели уредникот на Сител Драган Павловиќ Латас во гостувањето во […]

Вести

Премиерот Груевски денес ќе го посети Кочани

Денеска, премиерот на Владата на Република Македонија, Никола Груевски ќе го посети Кочани.Спооред агендата, се очекува во 13 ч. да биде во населбата Драчевик, каде се гради новата социјална зграда […]

Вести

Велиновска за Заев и СДСМ: Тие се марионети, корисни идиоти!

Новинарката Мирка Велиновска истакна дека народот гласајќи за ВМРО-ДПМНЕ ќе си гласа за себе. Според неа, во другата опција, осносно во СДСМ има само марионети.-Македонскиот народ на избори го гледа […]