Вести

Вести

Груевски: Ќе прифатиме само европски искуства за медиумите

Груевски: Ќе прифатиме само европски искуства за медиумитеНашите позиции се принципиелни и реални. За медиумската сфера, иако има соодветен закон кој е донесен од страна на Собранието во тесна консултација, […]

Вести

Премиерот најави бесплатна „Средношколска среда“

Во денешниот говор на академијата за празникот Свети Климент Охридски, премиерот Никола Груевски објави проект со кој средношколците секоја среда ќе можат бесплатно да ги посетуваат државните театри, музеи и […]

Вести

Груевски: Наша одговорност е да му служиме на народот

Делото на Свети Климент нè упатува кон врвните етички вредности и принципи. Да имаме личен и професионален интегритет. Да бидеме одговорни, бидејќи секое стекнато право подразбира и одговорност. Нашата одговорност е да му […]

Вести

Груевски: Силно ќе им се спротивставиме на оние кои го заплашуваат народот

Првото правило кое мора да се почитува во оваа смисла е почитувањето на народот. Народот не постои заради политичарите, туку ние постоиме заради народот, затоа што народот така одбрал и […]

Вести

Причината поради која било овозможено заштита од МВР е закана по личната безбедност и сигурност

Закани по сигурноста и личната безбедност е причина поради која биле ангажирани лица од Министерството за внатрешни работи за безбедноста на лицата кои беа наведени на денешната прес конференција на […]

Вести

Петровски за РСМ: Заев со странска помош се обиде но не успеа да изврши државен удар!

Во денешното редовно издание на општествено-политичкиот магазин Концепт со Ина, авторката и водител на емисијата д-р Иванка Додовска дебатираше со директорот на Државниот архив на Република Македонија, д-р Филип Петровски.Во […]

Вести

Премиерот Груевски најави бесплатен превоз за студентите во јавниот сообраќај

Премиерот Никола Груевски денеска најави два нови проекти кои се однесуваат пред се на младите луѓе, и имаат поврзаност со образованието. Едниот од нив е бесплатен превоз за студентите во […]

Вести

Спасовски ја манипулира јавноста

Службените возила на МВР забележани на синоќешната партиска трибина на СДСМ во Крива Паланка, според техничкиот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски воопшто не биле таму.Спасовски денес тврди дека на трибината […]