Вести

Вести

Груевски со сопругата Боркица на театарската премиера „Мајсторот и Маргарита“

Премиерот Никола Груевски заедно со сопругата Боркица вечерва присуствуваат на тетарската премиера „Мајсторот и Маргарита“.Ремек-делото на Михаил Булгаков вечерва премиерно се прикажува на сцената на Македонскиот народен театар (МНТ). Премиерот […]

Вести

Министерот Попоски учествуваше на Министерскиот состанок на Северно-атлантскиот совет

Министерот за надворешни работи на Република Македонија, Никола Попоски, денеска во седиштето на НАТО во Брисел, учествуваше на Министерскиот состанок на Северно-атлантскиот совет (НАЦ) со земјите учесници во мисијата „Решителна […]

Вести

ВМРО-ДПМНЕ ОК Центар: Саша Богдановиќ земал 2.000 евра месечни примања!

На вонредната седница на Општина Центар на која на барање на советничката група ВМРО ДПМНЕ се дискутираше за енормно високата плата која ја добивал директорот на Паркинзи центар и водено […]

Вести

Селмани за небулозната изјава на Заев: СДСМ да размисли кој им е лидер

По денешната скандалозна изјава на лидерот на СДСМ во која кажа дека медиумите се најголеми непријатели на опозицијата од ЗНМ со остра реакција.-Ова е несериозна изјава на лидерот на опозицијата. […]

Вести

Попоски: Македонија заслужи да влезе во НАТО

Министерот за надворешни работи на Македонија Никола Попоски, денеска во Брисел учествуваше на состанокот на земјите-членки на НАТО со партнерските земји во рамки на мисијата „Одлучна поддршка“ во Авганистан, јави […]

Вести

Николовски: Досегашните борци за слобода го покажаа своето тоталитаристичко лице

Досегашните борци за слобода го покажаа своето тоталитаристичко лице, истакна денес Александар Николовски од ВМРО-ДПМНЕ.Текст од прес-конференцијата на Александар Николовски: ВМРО ДПМНЕ најостро го осудува денешниот срамен обид на Заев […]

Вести

Никој не се исплаши од денешните закани кои кон банките беа изречени од Заев

Никој не се исплаши од денешните закани кои кон банките беа изречени од Зоран Заев, како и од неговиот обид да се вмеша во деловната политика која ја водат.На аукцијата […]

Вести

Италијанската компанија Монтанте ќе почне да гради фабрика во Бунарџик

Италијанската компанија Монтанте која произведува механички делови влегува во Македонија. Во првата фаза, ќе инвестира 10 милиони евра и ќе вработи 100 лица.По средбата со премиерот Никола Груевски, денеска беше […]