Вести

Вести

Латас: СДСМ ги тепа новинарите, крши редакции, се заканува од митинзи на јавни места

Законот не е причина за лошите состојби во новинарството, причина се тепањата, малтетирањата, заканите. СДСМ има најголем удел во тоа, вели уредникот на Сител Драган Павловиќ Латас во гостувањето во […]

Вести

Премиерот Груевски денес ќе го посети Кочани

Денеска, премиерот на Владата на Република Македонија, Никола Груевски ќе го посети Кочани.Спооред агендата, се очекува во 13 ч. да биде во населбата Драчевик, каде се гради новата социјална зграда […]

Вести

Велиновска за Заев и СДСМ: Тие се марионети, корисни идиоти!

Новинарката Мирка Велиновска истакна дека народот гласајќи за ВМРО-ДПМНЕ ќе си гласа за себе. Според неа, во другата опција, осносно во СДСМ има само марионети.-Македонскиот народ на избори го гледа […]

Вести

ВМРО- ДПМНЕ: СДСМ продолжува да го потценува народот

СДСМ oд петни жили сака на граѓаните да им излезе од глава вчерашното декларирање тоталитаризам од страна на Зоран Заев.Со пет апсурдни соопштенија нема да може да го покријат срамот од промовирањето […]

Вести

ВМРО- ДПМНЕ: Исто сценарио со исти режисери

ВМРО- ДПМНЕ: Исто сценарио со исти режисериПочитувани господа од СДСМ, ништо ново и овој пат, исто сценарио со исти режисери. Вашата безидејност и немање на реални програми за граѓаните повторно Ве […]

Вести

Богатинова: Изјавата на Заев истовремено е смешна и тажна

Изјавата на Заев би ја окарактеризирала со три збора, смешна, тажна и страшна, изјави главната уредничка на Канал 5 телевизија Лидија Богатинова во вечерашната дебата на МРТ.-Смешна затоа што немаше […]

Вести

Ако СДСМ бега од нешто тоа е од фашизоидната реторика и скандалозните потези на нивниот лидер

Ако СДСМ бега од нешто тоа е од фашизоидната реторика и скандалозните потези на нивниот лидер. Оттука е потребата СДСМ да пуштаат соопштенија се со цел да се дефокусира вниманието […]