Вести

Вести

Какви луѓе ослободува Јанева?

„Бидете уверени оваа мака нема да дозволам да биде бадијала. Би било навистина жалосно да ја изгубиме оваа позиција која неверојатно добива во квалитет“. Вака се одвивала комуникацијата на првоосомничениот […]

Вести

Милошоски: Јанева прерасна во класичен инструмент на Зоран Заев

Дали Верушевски и Лазаревски ќе излезат од притвор? Ова го најави Фокус, кој е близок до СДСМ пред само една недела. Фокус напиша „Очекувано е дека ќе биде констатирано дека […]

Вести

Зад нерелевантната српска анкета се крие очајот на СДСМ

Агенцијата Фактор Плус Адрија од Србија вчера излезе со мерење на рејтинг во Македонија. Според резултатите на прашањето „За која политичка партија ќе гласате на предвремени парламентарни избори“, за ВМРО-ДПМНЕ […]

Вести

Утре нѐ очекува претежно сончево време, а можност за појава на снег ќе има…

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност. Претпладне сѐ уште ќе дува слаб до умерен северен ветер кој ќе ги намали условите за појава на магла […]

Вести

Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ го посети дневниот центар за деца со телесна и интелектуална попреченост во Куманово

Претседателот на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ Даниела Рангелова, заедно со раководството на Унијата на жени од Општинскиот комитет Куманово, во пресрет на новогодишните празници го посети дневниот центар за […]

Вести

Дадилката која малтретираше дете на обвиненијата се изјасни дека не е виновна

Тодорка Стаменковска во судот се соочи со родителите на бебето кое го малтретираше како негова дадилка.Таа изјавила дека не се чувствува виновна по обвинението кое е поднесено против неа. Нејзиниот […]

Вести

ЈП „Македонски шуми“ за 2016 година воведува нов начин за продажба на огревно и техничко дрво

ЈП „Македонски шуми“ за 2016 година воведува нов начин за продажба на огревно и техничко дрво. Од денеска започнува јавниот повик до сите физички и правни, а апликациите ќе треба […]

Вести

Експерти од тимот на Обама дел од тимот за стратегии на ВМРО- ДПМНЕ

Комуникациски експерти и стручни лица за креирање на стратегии кои активно учествуваат и биле дел од најголемите успеси на претседателот на САД Барак Обама, соработуваат и помагаат со свои совети […]