Вести

Вести

Слога Пром со велигденска донација од 600 пакети со прехранбени производи за семејства во социјален ризик

По повод велигденските празници, кавадаречката компанија Слога Пром донира 600 пакети производи наменети за семејствата кои се во социјален ризик. Донацијата ќе биде распределена низ повеќе градови од државата, Кавадарци, […]

Вести

Пожар кај „Аурора“ во Берово, гостите евакуирани

Пожар избува попладнево во шумата во близина на хотелскиот комплекс „Аурора“ во Берово, јавува „Независен“. Гостите во хотелот биле евакуирани. Пожарот е локализиран и речиси изгаснат, сведочат дел од гостите […]

Вести

НАДЛЕЖНИТЕ АПЕЛИРААТ: Граѓаните да ги почитуваат мерките за празниците, да избегнуваат групирања

За време на претстојните празници прв приоритет е почитување на мерките. Пожелно е да се тргнеме од турканици, да држиме дистанца, а во храмовите задолжително да се носи заштитна маска. […]

Вести

Светиот благодатен оган ќе пристигне во Македонија!

Комисијата за односи со верските заедници ја информира македонската јавност дека годинава на 1ви мај кога се празнува Велика Сабота и во нашата држава во вечерните часови ќе пристигне Светиот […]

Вести

Објавен јавниот повик за поддршка на угостителската дејност, ќе се поддржат околу 6 илјади компани и 17.000 вработени, вкупната поддршка може да достигне 9,9 милиони евра

Објавен јавниот повик за поддршка на угостителската дејност, ќе се поддржат околу 6 илјади компани и 17.000 вработени, вкупната поддршка може да достигне 9,9 милиони евра „ Денес е објавен […]