Search Results for "мицковски"

Вести

Пауновски: ресторанот во кој седеше Мицковски спротивно на прописите ќе добие кривична пријава

Пауновски: ресторанот во кој седеше Мицковски спротивно на прописите ќе добие кривична пријава Запрашан во врска со синоќешниот инцидент во угостителски објект во скопско Дебар Маало, кадешто беше затекнат лидерот […]

Вести

ЕБР ја блокирала кафаната на „Боемска улица“, се бараат снимките дали навистина Мицковски бил таму

ЕБР ја блокирала кафаната на „Боемска улица“, се бараат снимките дали навистина Мицковски бил таму Вистинска драма владее вечерва во Дебар Маало. Откако инспектори беа спречени да влезат во внатрешност […]

Вести Коментари

Мицковски призна дека се јавувал во внатрешната контрола на МВР по повод случајот „Теретана“

Мицковски призна дека се јавувал во внатрешната контрола на МВР по повод случајот „Теретана“. Дали е ова законски треба да одговорат што поскоро институциите. Оти човекот претендира да биде премиер, […]

Издвојуваме Интервјуа Коментари

Филип Петровски за Скопје1: Мицковски се замислува дека е премиер, а стотина луѓе му веруваат во Белата палата

Филип Петровски за Скопје1: Мицковски се замислува дека е премиер, а стотина луѓе му веруваат во Белата палата „Кадровскиот потенцијал со кој располага Македонија на политичката сцена , на политичките […]

Вести

Заев и Мицковски се негативни на тест за КОРОНА ВИРУС, јавноста реагираше на брзината со која беа тестирани

Заев и Мицковски се негативни на тест за КОРОНА ВИРУС, јавноста реагираше на брзината со која беа тестирани! Филипче денеска информираше дека тестот за коронавирус на претседателот на СДСМ, Зоран […]

Вести

Заев и Мицковски одат во изолација, позитивен е новинар на Канал5 кој беше во контакт и со двајцата

Заев и Мицковски одат во изолација, позитивен е новинар на Канал5 кој беше во контакт и со двајцата Лидерите на двете најголеми партии, Зоран Заев и Христијан Мицкоски од денеска […]

Вести

Влада објави преписка на Мицковски и Рашковски

Влада објави преписка на Мицковски и Рашковски. Еве го интегралниот текст: Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ да престане да врши притисок врз институциите и да престане помошта за граѓаните кои се враќаат […]

Вести Политички партии

ГРОМ ќе има 2 кандидати за пратеници кај Мицковски, не се знае зошто!

ГРОМ на Стевчо Јакимовски ќе има двајца кандидати за пратеници на заедничките листи со ВМРО-ДПМНЕ. Од партијата соопштија дека на Централниот одбор одлучиле потпретседателот Љупчо Пренџов да биде дел од […]

Издвојуваме Коментари

ЦУЦУЛОВСКИ: Кога ги гледам Заев и Мицковски добивам потреба да паузирам со коментари!!

ПОТРЕБЕН Е КОМЕНТАР? Дали после вечерашниот телевизиски дуел помеѓу „лидерите“ на СДСМ и на ВМРО – ДПМНЕ постои каква било потреба да објаснувам зошто честопати ми се јавува потребата барем […]

Избор на уредникот

Пукна тиквата. Децата на Мицковски се оградија од Илија Димовски за бројките со дрогата

Извесниот Стефан Андоновски кој никој не го знае баш, а истовремено е член на ИК на Мицковски се огради денеска од Илија Димовски и тоа јавно, што е малку незгодно […]

Коментари

Мицковски и Локвенец се скараа кој е повеќе за Македонија, а кој е повеќе против СЕВЕРНА

Тоа е таа наша реалност. Сите го лажат сопственото членство дека се против СЕВЕРНА а за потребите на следните избори. А всушност сите се подржувачи и на Преспанскиот договор и […]