Search Results for "мицковски"

Tweet Бавча

И тоа бидна, Мицковски сам со себе се сретнал и разговарал!

Што да ви кажеме повеќе… дечкиве од „дувло“ со ослабната концентрација и ајкју… го избрукаа шефот. Оваа фотографија која излезе на профилот на „Твитер“ на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски […]

Вести

Опседнатост со избори. Зошто Мицковски не побара и локални на куп?

Ја знаете народната кој за што „момата за поштењето“? Е така и „нашето раководство“ од „најпоштената“ врхушка на сите времиња. Избори па избори. Да не се повикуваме на „село гори […]

Избор на уредникот

Огинар: Мицковски се однесува како кукавица!

Предавството има повеќе лица под еден чадор! После она што денес го видов во однесувањето на Христијан Мицковски и неговото кукавичко одбивање да му се обрати на народот пред собранието, […]

Вести Избор на уредникот

Хан до Мицковски: Бев кристално јасен дека ратификацијата на Договорот од Преспа мора да се финализира брзо и без никакви пречки

Да се потсетиме како навистина стојат работите. Оти некои имаат кратка меморија… Пред два месеци Хан ја поздрави определбата на Мицковски да не го опструира Преспанскиот договор. „Бев кристално јасен […]

Издвојуваме

Апасиев до Мицковски – вие сте соучесници во уништувањето на Македонија

Она што никад не смее да им се прости на ДПМНЕ е дека напуштија терен тогаш кога најмногу и требаа на Републиката! Ако ВМРО влезеше радикално во процесов, денес пред Собрание […]

Вести

Година на лаги на Мицковски и неговата глумечка екипа

За антинародното и антизападно ВМРО-ДПМНЕ предводено од Христијан Мицкоски, 2018 беше година на лажни вести, немање став, деструкција и блокади на иднината на Македонија. Редовно се ширеа невистини од луксузниот […]

Избор на уредникот

СО КОДОШИ ЛИ БЕ МИЦКОВСКИ САКАШ ДА ЈА ПРЕЗЕМЕШ ВЛАСТА???

ДОКАЗ објави интересни документи, поврзани со Димитар Димовски е десна рака на Мицковски, член на Извршниот Комитет на ВМРО ДПМНЕ, бизнис партнер на Мицковски, инаку полициски кодош… овој функционер да […]

Коментари

Иванов е во пакт со Мицковски. Имаат и човек за врска. Вчера Мицковски го привилегирал како член на негов кабинет

Извори од Собранието на Република Македонија потврдуваат дека Христијан Мицкоски вчера присуствувал на пленарната седница на Собранието за време на говорот на претседателот Ѓорге Иванов. Тој во Собранието бил присутен […]

Вести Издвојуваме

Мицковски редиш до сега само катастрофални порази. После пораз на претседателските ПАКУВАЈ СИ ГИ КУФЕРИТЕ

ВМРО-ДПМНЕ МОРА ДА ПОБЕДИ! Не можев да го гледам, ама прочитав дел од поентите на Мицковски од неговото гостување на Сител. Христијан треба да знае дека партијата никогаш не губи, […]

Коментари Фото

Камерна и траорна атмосфера во некогаш силната вмровска општина за Мицковски. Каде се членовите?

Како што може да се види од фотографиите кои се циркулирани вечерва од портали блиски на Мицковски продолжува трендот на пропаѓање, забрзано пропаѓање на партијата. Да се подигне штабската камарила […]