Search Results for "мицковски"

Локална самоуправа

Проект за нова топловодна мрежа во повеќе населени места во Гази Баба

Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски, градоначалникот на општина Гази Баба, Тони Трајковски и генералниот директорот на ЕЛЕМ, Христијан Мицковски, денеска во населеното место Хиподром го промовираа проектот за проширување […]

Вести

Помина 1 година од срамот: Следбениците на СДСМ и СОРОС дадоа полна поддршка за пучот во Турција

Вечерва се навршува точно 1 година од крвавите настани во Турција, кога дел од војниците се обидоа да направат крвав пуч, со соборување на легално избраната власт и бомбардирање на […]

Вести

Доколку дојде до либерализација на пазарот, граѓаните ќе плаќаат 20 отсто поскапа струја

Секоја одговорна влада како примарна цел го има интересот на граѓаните, вели Христијан Мицковски – директор на ЕЛЕМ во врска со либерализацијата на струја. Според него владата после сите темелни […]

Вести

Да се засрамат мегафоните на СДСМ-тоа што некој носи марама не го прави заостанат

СДСМ оди од крајност во крајност!!! Наместо да го реализираат ветеното, да ја зголемат просечната плата на 30.000, платата на докторите на 100.000, да го продолжат породилното и многу суштински […]

Вести

Телоска: Не се огласија со извинувања, ниту владата ниту Макрадули од СДСМ кој поддржува навреди упатени кон Турција и турскиот народ

Не се огласија со извинувања, ниту владата ниту заменик министер господинот Јани Макрадули од редовите на СДСМ кој што поддржува навреди упатени кон Турција и турскиот народ на социјалните мрежи, […]

Вести

Мегафоните на СДСМ со говор на омраза кон Куранот и сите муслимани, го прогласија исламот за фашизам и нацизам

Продолжуваат досега невидените навреди кон сите муслимани и кон исламот од страна на водечките и најпознатите членови на СДСМ. Во своето најново обраќање преку Фејсбук, Каролина Ристова – Астеруд од […]

Вести

Газда Кочо Анѓушев ќе ги преполови инвестициските промотори

Сосема очекувано, газда Кочо Анѓушев ќе ги преполови инвестициските промотори. Тој како бизнисмен има директна штета од нив и најави напуштање на тој концепт на привлекување на странски инвестиции. Најубаво […]

Вести

Макрадули јавно ги поддржува написи со кои се навредува Турција и турскиот народ

Јани Макрадули заменик министер од редовите на СДСМ на социјалните мрежи јавно поддржува написи со кои се навредува Турција и турскиот народ кои се наши пријатели, изјави денес Тања Станојоска од […]

Вести

Теловска: Макрадули јавно поддржува написи со кои се навредува Турција и турскиот народ

Јани Макрадули заменки министер од редовите на СДСМ на социјалните мрежи јавно поддржува написи со кои се навредува Турција и турскиот народ кој се наши пријатели. Турција е наш поддржувач […]

Вести

СДСМ продолжува со негативната реторика и со навреди упатени кон Турција и претседателот на Турција

СДСМ продолжува со негативната реторика и со навреди упатени кон Турција и претседателот на Турција господинот Реџеп Таип Ердоган. Ова не е прв пат, го правеа и во минатото. Еден […]

Вести

Хасани до Макрадули и СДСМ: Треба да му се извините на турскиот народ и претседателот Ердоган

Не можам да разберам зошто владеачкото мнозинство не штеди на навреди кога е во прашање Турскиот народ и претседателот на Турција Реџеп Тајип Ердоган, напиша на Фејсбук Јусуф Хасани од […]

Вести

Со зголемувањето на даноците СДС удира по џебот на граѓаните

Со зголемувањето на даноците СДС удира по џебот на граѓаните и има намера да ги избрка странските инвеститори, но исто така да влијае неповолно на домашните инвеститори. ВМРО-ДПМНЕ силно ќе […]