Search Results for "мицковски"

Вести

Јани Макрадули од СДСМ на Рамазан Бајрам со жестока навреда до Турците: Е стварно сте мајмуни!

Заменик министерот за животна средина од редовите на СДСМ, Јани Макрадули упати силна навреда до Турците и до турскиот претседател Реџеп Ердоган за Рамазан БајрамПреку Фејсбук Јани Макрадули даде отворена […]

Вести

ВМРО- ДПМНЕ: Зголемувањето на даноците ќе значи уништување на стопанството и економијата

ВМРО-ДПМНЕ и граѓаните се сериозно загрижени од последните најави дека СДС има намера да ја менува даночната политика во Република Македонија. Менувањето на даночната политика, воведување на таканаречениот прогресивен данок […]

Вести

Јако засилување на економскиот тим на Заев – освен Мерко и Шапуриќ, инвестиции ќе носи и Харун Хаџибулиќ

Харун Хаџибулиќ е новото име во тимот кој ќе привлекува инвестиции во државата. Самиот Харун кој се прикажува како близок до премиерот Заев, а кој во моментот е во бегство […]

Вести

Намалената невработеност реална, бенефит и за граѓаните и за државата

ВМРО-ДПМНЕ денеска оцени дека постигнатото најниско ниво на невработеност од 22,9 проценти е реално  и оти од него бенефит имаат и граѓаните и државата.Христијан Мицковски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, […]

Вести

Со активните мерки на владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ се анулираат негативните ефекти од криминалната транзиција на СДС

Заклучно со крајот на првиот квартал од оваа година, според Заводот за статистика, во Република Македонија вработени се 734 000 граѓани, односно 20 000 повеќе граѓани се вработени во однос […]

Вести

Очекуваме од Владата ветувањата да не ги релативизира во временски дел, туку што поскоро да ги реализира

За да стигнеме до просечна плата од 500 евра, Македонија треба да оствари прилично висок економски раст, или последователен од 8 проценти.Оваа влада има прилично оптимистични очекувања за растот на […]

Вести

Министерот за финансии денеска го демантираше Заев

Министерот за финансии Драган Тевдовски денеска го демантираше претседателот на Владата Зоран Заев со извештајот за буџетската каса, изјави Христијан Мицковски, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ и генерален директор на […]

Вести

Елем во моментов е во одлична кондиција, а правилното менаџирање во иднина значи и правилно користење на богатството на сите граѓани на Македонија

Јас можам да зборувам од името на Елем и тоа го зборував изминатиов период, на 15 мај Елем ги достави калкулациите од своето работење и она што го има зацртано […]

Вести

Не гледам некој кој добива од новите даноци, гледам само кој губи

Бизнис заедницата која сега е вклучена директно во новата Влада, треба да биде загрижена поради зголемувањето на даноците, кажа во гостувањето на ТВ Нова директорот на ЕЛЕМ, Христијан Мицковски.-Бизнис заедницата […]

Вести

Начинот на кој што Зоран Заев пристапува кон суштинските прашања е крајно несериозен

Начинот на кој што Зоран Заев пристапува кон суштинските прашања е крајно несериозен и загрижува, велат од ВМРО-ДПМНЕ.Зоран Заев во вчерашното интервју лажеше. Лагите не може да ги покријат очекувањата […]

Вести

Доџи мој тендерчичу

Доџи мој тендерчичу, напиша на својот ФБ профил просдсмовскиот колумнист Ивор Мицковски, споделувајќи фотографија меѓу Зоран Заев и тетовската градоначалничка Теута Арифи. Доџи мој тендерчичу, напиша на својот ФБ профил […]

Вести

АД ЕЛЕМ со низа проекти – Големи инвестиции и вработувања

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денес заедно со директорот на АД ЕЛЕМ Христијан Мицковски извршија увид во градежните активности на новата административна зграда на компанијата. Посетата Груевски ја искористи да […]