Search Results for "мицковски"

Вести

ВМРО-ДПМНЕ е партија, а не адвокатска канцеларија за сторени дела

Во овие историски моменти кога се одлучува за името, идентитетот и идината на нашата држава, како Демократска Фракција на ВМРО ДПМНЕ, не можеме да се изначудиме како тоа новото наметнато […]

Избор на уредникот

Како директор на „ЕЛЕМ“, Христијан Мицкоски си изградил 5 хидроцентрали вредни 10.000.000 EUR?

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за време на директорувањето со државната компанија „ЕЛЕМ“, ја злоупотребил својата позиција за лично богатење. Еве како: Стационирањето на два огромни жолти багери во […]

Избор на уредникот

Неделковски: Бејли, СДС и ДПМНЕ против МАКЕДОНСКИОТ народ!

Народот сака јасни пораки. Засега, новото раководство на ВМРО ДПМНЕ претставено во двоецот Мицковски-Ѓорчев не ја соопшти својата визија и стратегија за иднината на партијата. Ние гласачите, не знаеме дали […]

Издвојуваме

Филип Петровски: учествувате на наместен конгрес, историјата ќе биде немилосрдна

Обраќање до делегатите од Валандовскиот конгрес и сите членови на ВМРО-ДПМНЕ, Почитувани браќа и сестри, во пресрет на историските моменти кои следат, а тоа е и нелигитимниот конгрес, сакам да […]

Вести

Конгресот во Валандово ќе биде наместен

еден од кандидатите за председател на ВМРО-ДПМНЕ упати  отворено писмо до јавноста и нагласи дека когресот во Валандово ќе биде наместен Отворено писмо до медиумите, граѓаните на Македонија и членовите на […]

Издвојуваме

Филип Петровски: Базата не се слуша веќе подолг период и служи само како бројка

Отворено писмо до медиумите, граѓаните на Македонија и членовите на ВМРО- ДПМНЕ во пресрет на веќе компромитираниот и нелигитимен конгрес. Почитувани, Чувствувам голема одговорност и должна почит кон секого од […]

Вести

Ова е списокот на делегати кои ќе учествуваат на Конгресот оваа година

За разлика од СДСМ кој ги крие имињата на делегатите пред својот Конгрес, ВМРО-ДПМНЕ јавно на својот веб сајт го објави списокот со имиња1.       Никола Груевски   2.       […]

Вести

Петровски: Ме лобираат да се кандидирам за лидер на ВМРО-ДПМНЕ а јас сеуште не сум одлучил

Кој е идниот наследник на Груевски? Димовски,Мицковски,Тодоровски се имињата со кои јавноста шпекулира, но за кого ќе се решат делегатите? Дали ВМРО-ДПМНЕ ќе ја преживее и оваа поделба?Ова беше темата […]

Вести

Сеуште трае распитот на приведените за инцидентот во Собрание

Во Кривичниот суд се уште трае распитот на над дваесетината приведени, од вкупно 36 лица кои Основното јавно обвинителство ги гони за „терористичко загрозување на уставниот поредок и безбедноста“, во […]

Локална самоуправа

Проект за нова топловодна мрежа во повеќе населени места во Гази Баба

Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски, градоначалникот на општина Гази Баба, Тони Трајковски и генералниот директорот на ЕЛЕМ, Христијан Мицковски, денеска во населеното место Хиподром го промовираа проектот за проширување […]