Search Results for "мицковски"

Вести

Мијалков: Мицковски ти си лицемер и привремен претседател

По вторпат во две недели, односно откако беше исклучен од партијата, поранешниот директор на УБК и висок партиски функционер на ВМРО-ДПМНЕ, Сашо Мијалков, му пиша отворено писмо на октроираниот „претседател“ […]

Коментари

Мицковски си збореше на Албански во ТВ настап веројатно за да се додвори на Албанците?

Христијан Мицкоски, „стечајниот управник“ на ДПМНЕ (сите гледаме што се случува со партијата на дневно ниво), вечерва беше на интервју на телевизија Алсат М, каде водителката му ги поставуваше прашањата […]

Коментари

Тоне бродот на Мицковски

Серија на неверојатни настани за некогаш најголемата и најмоќна партија во Македонија. Оставки се редат во бесконечен низ. Тоне забрзано бродот на Мицковски кој се покажа како одличен тип на […]

Коментари

Мицковски и дал на Дани една недела да мисли како него или аут!

Вечерва можевме да чуеме мошне шокантни изјави на Рангелова. Таа како да не беше ни свесна што се кажува. И си ја отвори душичката. Досега непознати работи излегоа од мрачните […]

Избор на уредникот

Дилеми околу хидроцентралите. Колку всушност поседува Мицковски?

СДСМ обвини вчера дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во конзорциумот „Минка – Енерготек“, која добила право за користење на вода и закуп на земјиште за изградба на хидроцентрали во […]

Издвојуваме

Обелоденети бизнис врските на Димовски со Мицковски! Дали е тоа причината поради која го промовираат во политичар?

Да не се надевате премногу на победа и на брза смена на оваа криминална власт и хунта со луѓето кои ги имате во вашите редови… И новото раководство на ВМРО-ДПМНЕ […]

Издвојуваме

Хронологија на манипулациите на Христијан Мицковски – коментар од мрежите

За Мицињата „Мала ретроспектива: 27 февруари, 15,.000 души на студ и снег протестираат против идејата за промена на името. Мицињата „СЕ ОГРАДИЈА“. 17 јуни – масовни протести во Скопје против […]

Избор на уредникот

Зошто Христијан Мицковски често иде во Белград? Ах тие жени србинки…

Дали господине Христијан Мицковски пред извесно време кога беше кај Вучиќ а утредента наводно и кај Орбан а тоа се неколку денови пред референдумот у партија кажа дека идеш у […]

Издвојуваме

Мицковски се предомисли и го се врати профилот на Твитер, откако го изругаа!

Недемократскиот капацитет и неодлучноста на Мицковски заземаат сериозни размери. Човек што не учи и не слуша критики како ќе ја води ВМРО ДМНЕ Десничарска Партија? Денес „водачот“ на ДПМНЕ, Христијан […]

Коментари

Љубен Арнаудов барал поддршка од партијата и Мицковски, но не добил позитивен одговор

Од партиски и добро упатени извори дознаваме дека Љубен Арнаудов барал поддршка од партијата и Мицковски, но не добил позитивен одговор. Му било речено дека е пратеник на Груевски. Елегантен изговор […]

Издвојуваме

Таборот на Мицковски: Немаше странски служби, прислушуваше Мијалков

Се разгорува судирот во фракциите на ВМРО-ДПМНЕ. Па така започна на површина забрзано да излегува се повеќе прљав веш. Член на ЦК на Мицковски (ова е намерна кованица оти тој […]

Избор на уредникот

Тодоров: Мицковски води антиреформска, антизападна, недемократска и антимакедонска фракција

Почитувани членови и симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ, драги пријатели, почитувани граѓани, Денот на Македонската револуционерна борба, за мене ден на ВМРО, оваа 2018 година го дочекав со голема тага и разочараност. […]