Сакате да јадете лук но не сакате да ви мириса здивот, направете го ова

Loading...

Сите знаеме колку е непријател мирисот на лук откако ќе го консумираме.Лукот е многу здрав, има бројни здравствени придобивки, но мириса многу лошо.
Ако сакате да не мирисате по јадењето, трикот е следниов: По оброкот со лук, земете јаболко, зелена салата, целер, магдонос, босилек.
Тие содржат екстракти кои ја убиваат миризбата.Лукот е многу здрав, има бројни здравствени придобивки, но мириса многу лошо.
Ако сакате да не мирисате по јадењето, трикот е следниов: По

loading...