Кошарка

Кошарка

Последната фотографија на Коби Брајант, сликана од фан непосредно пред полетувањето на хеликоптерот

Последната фотографија на Коби Брајант, сликана од фан непосредно пред полетувањето на хеликоптерот… Тринаесет годишниот фан не можел да претпостави дека ова ќе биде една од последните фотографии на великанот […]

Кошарка

КОБИ И ЏИЏИ ЗАСЕКОГАШ: Светот преплавен со мурали на легендата

Секојдневно се зголемува бројот на мурали во чест на трагично загинатиот Коби Брајант и неговата 13 годишна ќерка Џиана. Осамнуваат на многу локации во САД, но и на останатите континенти, […]

Кошарка

Ванеса Брајант го отклучи својот Инстаграм профил, истовремено забрани коментирање

Ванеса Брајант го отклучи својот Инстаграм профил, истовремено забрани коментирање. Поради ова нејзниот профил од еден милион фоловери порасна до вртоглави над седум милиони за рекордно време. На последната тамошна […]

Кошарка

МекГрејди открива: Коби велеше „Сакам да умрам млад, за да бидам овековечен“

Трејси МекГрејди, поранешен кошаркар, откри на кој начин Коби Брајант размислувал на почетокот на кариерата. -Знам дека звучи лудо, но Коби го велеше ова… Постојано зборуваше: „Сакам да умрам млад […]

Кошарка

Мајкл Џордан: Го сакав Коби, тој за мене беше како помал брат

Најдобриот кошаркар во историјата на овој спорт, Мајкл Џордан, рече дека Коби Брајант го чувствувал како помал брат. -Зборовите не можат да ја опишат болката што сега ја чувствувам. Го […]