Кошарка

Кошарка

Македонија го „изгуби“ Емил Рајковиќ, стана селектор на Казахстан

Македонскиот стратег Емил Рајковиќ (41) доби нова функција и во иднина ќе биде селектор на кошаркарската репрезентација на Казахстан. Еден од најдобрите стратези од нашата земја со голем успех работеше […]

Кошарка

Кошаркарите на Портланд половина час заглавени во лифт

Осум играчи на Блејзерс чекаа 30 минути пред да бидат извлечени од лифт во Бостон. Речиси половина кошаркари од екипата на Портланд трејлблејзерс беа заглавени во лифт во Бостон, каде […]

Кошарка

Почнаа подготовките за македонската кошаркарска репрезентација

Македонската кошаркарска репрезентација денеска го имаше првиот собир во пресрет на последниот натпревар во рамки на првата фаза од претквалификацискиот циклус за Евробаскет 2021. На повикот на селекторот не одговорија […]

Кошарка

Изгоре куќата на познат кошаркар

Претседателот на кошаркарската федерација на Русија, Андреј Кириленко се соочи со трагедија, откако во големиот шумски пожар во Калифорнија му изгоре семејната куќа.Поранешниот НБА ас за американските медиуми изјави дека […]

Кошарка

Срам ми е што не го научив словенечкиот јазик

Српскиот кошаркарски стручњак Игор Кокошков кој ја предводеше Словенија до титулата европски шампион изјави дека единствена работа од која се срами за времето поминато на селекторската позиција е тоа што […]

Кошарка

Репрезентативецот Младеновски ќе гради интернационална кариера

Македонскиот кошаркарски репрезентативец Љубомир Младеновски речиси сигурно нема да биде во составот на МЗТ Скопје Аеродром за новата сезона, откако не ја прифати понудата на шесткратниот шампион за продолжување на […]