Кошарка

Кошарка

Верни на еден тим

Во НБА лигата останаа осум кошаркари кој би можеле да ја завршат својата кариера во својот тим каде што ја почнале својата НБА кариера. Во НБА лигата Сан Антонио е […]

Кошарка

Тепачка на пријателскиот меч МЗТ – Черкаси

Пријателскиот натпревар меѓу кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром и украинскиот Черкаси не го дочека својот крај, откако поради тепачка беше прекинат во 26. минута. Инцидентот започна откако физичка пресметка започнаа […]

Кошарка

МЗТ во септември стартува со учество на турнири во Сараево и Ниш

МЗТ во септември стартува со учество на турнири во Сараево и НишМЗТ на 14 и 15. септември ќе учествува на Осмиот меморијалниот турнир Мирза Делибашиќ. Покрај македонскиот шампион на турнирот […]

Кошарка

Марјан Ѓуров го засили Работнички

    Довчерашниот крилен на Фени индустри Марјан Ѓуров е најновото засилување на Работнички. Последните неколку дена тој тренираше со кошаркарите на Работнички, а по успешните преговори со управата на […]

Кошарка

Коби Брајант успеа за 15 минути да постигне 68 поени

Иако еден од најдобрите кошаркари на Лејкерси, Брајант не требаше да настапи на натпреварот  во кинескиот град Шангај, навивачите и соиграчите го натераа да излезе на паркетот. Натпреварот кој се […]

Кошарка

Перо Антиќ заминува од македонската репрезентација

      Антиќ преку својот Фејсбук профил објави дека заминува од репрезентација. Тој изјави „Би сакал да ги известам македонските медиуми и целокупната спортска јавност, дека по долго размислување и […]

Кошарка

ФОТО: Робин Ван Перси го одработи првиот тренинг за Манчестер Јунајтед

Во пресрет на подготовките за почетокот на една од најдобрите фудбалски лиги, како што милува да каже голем дел од јавноста и експертите, по завршувањето на моментално најголемата трансфер сага […]

Кошарка

Македонската кошаркарска репрезентација на 34 место на листата на ФИБА

Кошаркарската репрезентација на Македонија е на 34 место на најновата ранг листа на ФИБА, што е пад за едно место во однос на минатото рангирање. Тоа што не учествуваа Олимписките […]

Кошарка

Тодор Гечевски се повлекува од репрезентација

Гечевски за весникот „Дневник“ рече дека настапот на предолимписките игри во Каракас за него бил последен во националнит дрес. Гечевски изјави:„Ќе беше одлично како врв на мојата репрезентативна кариера да […]