Македонски фудбал

Македонски фудбал

На мечот од пионерската лига помеѓу “Њу Старс“ и “Вардар“ за влакно била избегната трагедија

Како што јавија домашните медиуми, вчера на мечот од пионерската лига помеѓу “Њу Старс“ и “Вардар“ за влакно била избегната трагедија. По еден остар старт, голманот на “Вардар“, Кристијан Китановски […]

Македонски фудбал

Досегашните акционери на прилепска „Победа“, своите акции му ги отстапуваат на градот

За вкупна цена од 5 евра, досегашните акционери на најпопуларниот спортски клуб во Прилеп, ФК „Победа“ своите акции му ги отстапуваат на градот. Финансиската поддршка во висина од 3 милиони денари, […]

Македонски фудбал Спорт

ГОЛ ОД ТРЕТА ЛИГА СЕ ЗАКАНУВА ДА БИДЕ ПЛАНЕТАРЕН ХИТ: Ретко се гледа вакво “голчиште” ! (ВИДЕО)

Фудбалерите на ФК Балкански од Димитровград ја совладаа Јабланица со резултат 5-2 во 26 коло на Зона Југ. Херојот во победата беше Саша Васов кој постигна три гола. По еднаш […]

Македонски фудбал

Шкендија е нов шампион на Македонија

– Шкендија и официјално е новиот фудбалски шампион на Македонија, откако во Тетово го совладаа Шкупи со 2:0 во 29 -токоло на Првата македонска фудбалска лига. За клубот од Тетово ова е втора титула […]

Македонски фудбал

Николов отпадна поради повреда

Македонската фудбалска репрезентација денеска во Скопје ги започнува подготовките за квалификациските натпревари против Италија и Лихтенштајн за Светското првенство 2018 во Русија.Поради повреда фудбалерот на Вардар, Бобан Николов нема да […]

Македонски фудбал

Ѓорѓиоски: Ова е успех за паметење

Македонскиот шампион Вардар постигна историски успех откако стана првата македонска екипа која избори пласман во групите од Лига Европа.Во баражот од ова натпреварување „црвено-црните“ го елиминираа турскиот тим Фенербахче. Од […]

Македонски фудбал

Вардарци пречекани од бројните фанови во Скопје

По остварениот историски успех и пласманот во групната фаза од Лига Европа, фудбалерите, стручен штаб и раководството на фудбалскиот клуб Вардар ноќеска околу 2:30 часот слетаа на скопскиот аеродром „Александар […]

Македонски фудбал

Познатиот бразилски фудбалер – вака ги „поздрави“ навивачите на Фенер!

Фелипе Мело, поранешниот фудбалер на Јувентус, Интер, Фиорентина и Галатасарај твитна на својот официјален „Твитер“ профил со поддршка и импресионираност од победата на Вардар во двомечот со Фенербахче. Мело изминативе години […]

Македонски фудбал

Голманот на Вардар повикан на допинг контрола откако правеше чуда на голот!

Човекот кој го одбележа мечот е голманот Филип Гачевски.27-годишниот чувар на мрежата  едноставно правеше чуда на голот и ги доведе до лудило скапите ѕвезди на Фенер, па по завршувањето на […]

Македонски фудбал

Бранко Илиевски: Вардар е Македонија, Македонија е Вардар

Гласот на Бранко Илиевски кој на вљубениците во италијанскиот фудбал им е добро познат, вечерва повторно се слушаше од коментаторското столче во дуелот меѓу Вардар и Фенербахче.За фановите на Вардар, […]