Македонски фудбал

Македонски фудбал

Играорците приредија спектакл на отворањето на Суперкупот!

Град Скопје моментално е центарот на светот, поради европскиот Суперкуп на УЕФА меѓу екипите на Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед.УЕФА ѝ ја додели довербата на Македонија, а нашата земја се […]

Македонски фудбал

„Филип Втори“ полн, спектаклот може да почне

„Филип Втори“ полн, спектаклот може да почнеНа 10 минути пред почетокот на мечот, трибините на Националната Арена „Филип Втори“ се речиси исполнети. Веќе се познати и почетните состави со кои […]

Македонски фудбал

Навивачи на Реал Мадрид запалија жардиниера

Навивачи  на Реал Мадрид запалија жардиниера  Навивачите и фановите на Реал Мадрид од нивната фан зона се упатуваат кон Националната арена „Филип Втори“. Еуфорични се движат во големи групи, ги […]

Македонски фудбал

Инцидент на слободната фан зона на плоштадот Македонија!

Инцидент на слободната фан зона на плоштадот Македонија!Две момчиња предизвикаа инцидент на плоштадот Македонија. Додека сите се забавуваат во слободната фан зона полицијата мораше да интервенира и раздели две момчиња […]

Македонски фудбал

„Индекс.хр“: Некој „многу паметен“ одлучил Супекупот да се игра во Скопје, Македонија е пекол на земјата

Некој „многу паметен“ во УЕФА одлучил натпреварот од европскиот Супекуп помеѓу Реал мадрид и Манчестер Јунајтед да се игра во Скопје, и тоа на 8-ми август, со почеток од 20:45 […]

Македонски фудбал

Доколку вечер биде пожешко од 32 степени, УЕФА има план

Доколку температурата на воздухот на почетокот од натпреварот биде повисока од 32 степени тогаш според правилата на УЕФА се планирани две паузи за освежување на играчите по 30 и 60 […]

Македонски фудбал

Погледнете го ВИП салонот на „Филип Втори“

ВИП-салонот на нашиот најголем стадион делува отмено.  Во него утре вечер ќе се најдат челниците на УЕФА и ФИФА, клупските легенди на Реал и Манчестер, како и челниците на двата европски […]

Македонски фудбал

Се разделија фудбалер Муслиман и македонски клуб со крст на амблемот

Екипата на новиот прволигаш ФК Скопје која што пред само три недели потпиша договор со Флорент Османи ќе остане без своето најголемо засилување поради верски причини. На Османи му пречело […]

Македонски фудбал

Ова е голем триумф за Вардар

Македонскиот првак Вардар синоќа постигна минимална победа од 1:0 во првиот натпревар од третото коло од квалификациите од Лигата на шампионите. „Црвено-црните“ стигнаа до посакуваниот триумф без примен гол.Тренерот на […]

Македонски фудбал

Копенхаген падна во Скопје- Вардар со предност патува во Данска

Македонскиот првак Вардар забележа победа против данскиот Коппенхаген во првата средба од третото квалификациско коло за Лигата на шампионите.Дуелот кој се игра на арената „Филип Втори“ во Скопје, а на […]

Македонски фудбал

Првиот тренинг наместо на Арената Филип Втори ќе се игра во „Куќата на фудбалот“

Противникот на македонскиот фудбалски клуб Вардар во третото коло од квалификациите за Лигата на шампионите, првакот на Данска, Копенхаген пристигна во нашиот главен град и веднаш се смести во својата […]

Македонски фудбал

Сакам да им се заблагодарам на тренерот и на управата

Македонскиот репрезентативен капитен, Горан Пандев, пред една седмица го продолжи договорот со тимот на Џенова на уште една година.-Сакам да им се заблагодарам на тренерот и на управата. Се надевам […]