Македонски фудбал

Македонски фудбал

Модриќ бара победа, Штимац се плаши од Пандев

Селекторот на фудбалската репрезентација на Хрватска Игор Штимац и најдобриот и најскапиот играч репрезентацијата Лука Модриќ се појавија пред новинарите веднаш по претпладневниот тренинг. Новиот играч на Реал Мадрид се […]

Македонски фудбал

Фудбалската репрезентација направи скок од пет места на ФИФА листата

Во однос на минатиот месец, благодарение на победата во пријателскиот меч против Литванија, Македонија направи прогрес од пет места на ФИФА листата. Што се однесува до опонентите во квалификациската група […]

Македонски фудбал

А како би “тактизирале“ нашите читатели за мечот со Хрватска…

  Почитувани наши читатели, спортската редакција на „Пулс24“ би сакала да го види вашиот став за тактиката во однос на претстојниот дуел со Хрватска во Загреб кој е дел од […]

Македонски фудбал

ФОТО: Абдула Џелал на првиот тренинг на Дуизбург

20-годишниот Џелил Абдула кој направи трансфер од холандски Де Графшап во германски Дуизбург на првиот тренинг со овој тим. Екипата на германски Дуизбург го ангажираше македонскиот фудбалски интернационалец, 20-годишниот Џелил […]

Македонски фудбал

По првата прозивка на Јаневски, неколку нови имиња, меѓу кои и Остоја Стјепановиќ

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Чеде Јаневски, ја изврши првата прозивка на повиканите играчи за квалификациските натпревари кои Македонија како гостин ќе ги одигра против Хрватска (7-ми септември) и Шкотска […]