Меѓународен фудбал

Меѓународен фудбал

Роналдо: Мислев дека на 35 години ќе бидам рибар, а не фудбалска ѕвезда

Кристијано Роналдо вчера го прослави 35. роденден, но и покрај тоа Португалецот доминира на теренот и е најдобар фудбалер на Јувентус. Роналдо во кариерата освои пет трофеи во Лигата на […]

Вести Меѓународен фудбал

Поради Корона вирусот се одложи фудбалското првенство во Кина

Поради Корона вирусот се одложи фудбалското првенство во Кина кое што требаше да започне на 22 февруари. Нов термин не е сеуште соопштен. Повеќе за Корона вирусот прочитајте тука Со […]

Меѓународен фудбал

Не може да го прежали братот: Една година од смртта на фудбалерот Сала, а од овие фотографии на неговата сестра ќе заплачете

Аргентинскиот напаѓач, Емилијано Сала, пред точно една година го загуби животот во авионска несреќа од Нант кон Кардиф каде требаше да му се придружи на истоимениот англиски фудбалски клуб. Но, […]

Меѓународен фудбал Спорт

Судија дојде мртов пијан на фудбалски натпревар во Чешка, не можеше да стои на нозе

На фудбалски натпревар од младинска категорија во Чешка, линискиот судијата дојде мртов пијан, сиротиот не знаеше кај тера, падна на земја, па уште и не сакаше да го напушти теренот. […]

Меѓународен фудбал

Откриено е кој број на дресот ќе носи Ибрахимовиќ во Милан?

Златан Ибрахимовиќ наскоро ќе биде промовиран во нов фудбалер на Милан, а тоа повлекува и низа други шпекулации. Италијанските медиуми веднаш почнаа да се занимаваат со тоа кој број на […]

Меѓународен фудбал

Помалиот син на Меси го украде шоуто

Лионел Меси на доделувањето на наградата „Златна топка“ шеста во неговата кариера пристигна со своето семејство. И овој пат во центарот на вниманието беа неговите синови, поточно помладиот. Моментот кога […]

Меѓународен фудбал

Лоши вести за Гвардиола

Англиските медиуми пишуваат дека најновата одлука на Судот за спортска арбитража во Лозана ја одбил жалбата на англискиот шампион Манчестер сити и сега тие се соочуваат со потенцијално исфрлање од […]

Меѓународен фудбал

Ова светот се уште го нема видено- Кутињо се крштеваше во када во својот стан, но во неа не легна сам! Еве со кого

Фелипе Кутињо , најскапиот играч во историјата на Барселона, кој оваа сезона игра како позајмен фудбалер во Бајерн, се крсти во када во неговиот стан во Минхен. Крштевката ја изврши […]

Меѓународен фудбал

Вака изгледа Ејупи по нападот со метална шипка (ВОЗНЕМИРУВАЧКИ ФОТОГРАФИИ)

На социјалните мрежи хрватскиот прволигаш “Славен Белупо“, за кого сезонава настапува македонскиот интернационалец Музафер Ејупи, објави вознемирувачки фотографии од својот фудбалер, кој завчера беше нападнат во Копривница. “Нашиот играч Музафер Музо […]

Меѓународен фудбал

Загина младиот фудбалер Адеми

Албанскиот фудбалер, 22- годишниот Амир Адеми загина во сообраќајна несреќа во Германија. Во вторникот вечерта во 20.40 часот дошло до судар на „пежо“ и „пасат“, во кој настрада младиот фудбалер […]

Меѓународен фудбал

Роналдо најави крај на кариерата!

Кристијано Роналдо во разговор за португалската телевизија ТВИ зборуваше за својата иднина. Роналдо веќе повеќе од деценија е еден од најдобрите играчи на светот, благодарение на своето фудбалско знаење, но […]

Меѓународен фудбал

Несекојдневен гол на Јаховиќ во победата над Башакшекир

Малатијаспор го победи Башакшекир со 3:0 во воведното коло од Турската Супер лига. Нашиот интернационалец, Адис Јаховиќ го постигна вториот на натпреварот во 88 минута. Во второто коло Јаховиќ и […]