Останати спортови

Останати спортови

Доби ерекција при врачување на медал

Американскиот веслач Хенри Румел се најде во бизарна ситуација, откако на доделувањето на медалите, тој видно се возбудил од големиот успех, па на социјалните мрежи наиде на коментари оти имал […]

Останати спортови

Танц со згодна жена и сабја над глава: Ѓоковиќ каков што го немате видено

Новак Ѓоковиќ приредува шоу каде и да се појави, дури и кога не е на тениски терен. Така, тој за време на вечерата ги покажа и своите танцувачки способности и […]

Останати спортови

Ева Соколовска се закити со златен медал на натпреварот во Германија

Ова македонско девојче неколку години по ред реди големи успеси во Германија. Досега имала 14 натпревари на републичко ниво и на сите тие натпревари го освојувала првото место. Ева Соколовска […]

Останати спортови Фото

Американската тенисерка Бетани Матек предизвика сензација со фотки на Инстаграм

Американската тенисерка Бетани Матек предизвика сензација со фотки на Инстаграм. „Џастин: Сите го прават тоа. Јас: Навистина? Надвор? На ладново? Џастин: Да, тоа сега е кул…“, напишала тенисерката во описот […]

Останати спортови

Ѓоковиќ со броевите на Брајант излезе на „Род Лејвер“ арена

Вториот светски рекет, Новак Ѓоковиќ во моментот игра меч против Милош Раониќ од четврфиналето на Австралија Опен, а Србинот влезе во низата славни спортисти кои му оддадоа почит на прерано […]

Останати спортови

Познат тенисер местел натпревари

Германските телевизии ЗДФ и Велт, направиле истражување кое покажало дека еден високо рангиран и еден германски тенисер на АТП листата се вмешани во скандал со местење натпревари. Веќе цела година […]

Останати спортови Спорт

Најдобрите на колена пред Македонецот: Павлов најдобар во карате Премиер лигата!

Македонскиот каратист Емил Павлов успеа да слави во финалето на силната Премиер лига во Москва, откако беше подобар со 3-1 од Ерај Самдан од Турција. Импресивно е тоа што на […]

Останати спортови

На Рикиардо пицата му помогнала за да победи во Италија

Пилотот на тимот на Рено, Даниел Рикиардо, зборувајќи за Гран при на Италија, рече дека пицата му помогна да го заземе четвртото место. – Од деновите на Канада, немавме таква […]

Останати спортови

Ѓоковиќ: Заработив доволно за да ја нахранам цела Србија

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ повторно ги освојува симпатиите на светот – овојпат не со тениската игра туку со хуманитарната работаСветскиот тениски ас во Србија отвора ресторан за бездомници. Парите не […]