Останати спортови

Останати спортови

Нема место за талентираниот син на Шумахер

Шефот на Мерцедес, Тото Волф откри дека „сребрените стрели“ размислувале да го привлечат Мик Шумахер во нивната академија, но на крајот не нашле место за него. Минатата година, Шумахер Џуниор […]

Вести Останати спортови

Македонски девојчиња: Сестрите Илина и Ева едни од најдобрите во ритмичка гимнастика

Сестрите Илина (13) и Ева (9) Соколовскисо прво и трето место ја завршија сезоната на натпревари по ритмичка гимнастика во Германија и се едни од најдобрите во овој спорт. Ева […]

Останати спортови

Синот на Ноле имаше попаметна работа отколку да слави со неговиот татко

Новак Ѓоковиќ испиша историја и стигна до петтиот трофеј на Вимблдон во својата кариера. Вторпат во последните десет години, Србинот ја одбрани титулата на Грен слем турнирот во Лондон, а […]

Останати спортови

Ѓоковиќ се врати од „мртвите“ за петта титула на Вимблдон!

Новак Ѓоковиќ е победник на годинешниот гренслем-турнир Вимблдон, откако со 3-2 во сетови, односно 7-6, 1-6, 7-6, 4-6 и 13-12 успеа да слави против Роџер Федерер, за речиси пет часа […]

Останати спортови

Ѓоковиќ пред илјадници фанови ја пееше „Македонско девојче“ (ВИДЕО)

Новак Ѓоковиќ им приреди незаборавна вечер на своите навивачи по победата во 3. коло од Вимблдон против Хуркач, со што обезбеди пласман во втората недела од третиот годинешен гренслем, а […]

Останати спортови

Македонскиот борач Бесир Алили – европски кадетски шампион (ВИДЕО)

Вчера македонскиот борач Бесир Алили стана европски шампион во борење – слободен стил за кадети до 48 килограми. Тој во финалето на Европското првенство во Фиренца, Италија, го победи Харутјун […]

Останати спортови

ЗАМИНА ЛЕГЕНДАТА НА ФОРМУЛА: Почина Ники Лауда

-Со длабока тага соопштуваме дека нашиот сакан Ники почина во понеделник во кругот на фамилијата. Неговото остварување како сопртист и бизнисмен ќе остане незаборавно. Тој е идол за сите нас, […]

Останати спортови

Почина еден од најголемите олимпијци на сите времиња: Имаше проблематичен живот и од врвот падна на дното

Вчера во својата 56-та година почина еден од најголемите ски скокачи на сите времиња, легендарниот Финец, Мати Никенен. Во својата кариера освои се што можеше да се освои и стана […]

Видео Останати спортови Спорт

10 најдобри нокаути на Тајсон

Еден од најдобрите боксери на сите времиња. По избор на овој спортски канал споени се неговите десет најдобри нокаути. Мајкл Џерард „Мајк“ Тајсон, исто познат и како Малик Абдул Азис, […]

Останати спортови

Синот на Шумахер ќе вози во Формула 2 во 2019 година

Синот на легендата и седумкратниот шампион во Формула 1, Михаел Шумахер, Мик Шумахер следната сезона ќе вози во Формула 2, продолжувајќи го партнерството со тимот „Према“. Деветнаесетгодишниот Мик оствари осум […]