Ракомет

Ракомет

Вардар Про подобар на тест дуелот од Металург

  За првпат во една деценија стариот ривалитет меѓу најдобрите македонски ракометни колективи Вардар ПРО и Металург денеска во СРЦ „Кале“ одиграа пријателски натпревар во пресрет на новата сезона. Континуираниот […]

Ракомет

Ивано Балиќ му се придружи на Лазаров во Атлетико Мадрид

Еден од најдобрите ракометари во светот, Ивано Балич, после цели 4-години се враќа на шпанскиот ракомет. Атлетико Мадрид потврди дека потпишаа договор со хрватскиот репрезентативец. Балич од 2004 до 2008 […]

Ракомет

Ракометарот Ивано Балиќ во Металург за 200.000 евра?

Од хрватскиот портал „24sata.hr“ добивме информација дека еден од најдобрите нивни ракометари е на пат за Скопје, односно пред трансфер во Металург. Исто така овој портал изјави дека овој трансфер ќе […]

Ракомет

Златниот медал во ракометното финале го освои Франција

  Франција денес извојува победа во финалето на ракоментниот турнир на Летните олимписки игри против Шведска со резултат 22:21. Оваа победа и го донесе вториот златен медал на Франција во […]