Ракомет

Ракомет

Посебно видео за непосакуваното “збогум“: Вардар останува без Игор Карачиќ

„Кралот“ на СЕХА-лигата и играч на Вардар, Игор Карачиќ, за жал од следната сезона нема да го гледаме во црвено-црниот дрес и ова натпреварување. Игор Карачиќ е од самиот почеток […]

Ракомет

Ги слушавме српските, но слушнете го хрватскиот коментатор во последните минути кога “Вардар“ го решаваше мечот (ВИДЕО)

Еуфоријата која се создаде по освојувањето на титулата во Келн полека стивнува, но реакциите околу освоената титула на “Вардар“ и понатаму се големи. Откако веќе неколку дена насекаде се зборува за […]

Ракомет

Новото лого на РК Вардар

Имено во 2017 година кога за прв пат Вардар ја освои титулата европски шампион црвено-црните, го сменија клупското лого и на веќе постоечкото лого на Вардар додадоа ѕвездичка која ја […]

Ракомет

Лудило: Ги соблекуваа и куклите за да имаат дрес на Вардар

Втората шампионска титула на ракометарите на Вардар ги збудале навивачите, кои посакуваат да имаат дрес од новиот европски првак. Сепак од „црвено-црниот“ тим објавија дека сите дресови се распродадени, па […]

Ракомет

Стоилов откри: Уште еден ракометар си оди од Вардар

Ракометарите на Вардар вчера беа дочекани од илјадници навивачи и граѓани од цела Македонија, кои дојдоа на плоштадот во Скопје да ги видат и поздрават шампионите. Капитенот на клубот, Стојанче […]

Ракомет

Нова промена: Ракометарите на Вардар во 20.30 часот ќе слетаат во Скопје

Градоначалникот на град Скопје, Петре Шилегов, преку својот профил на Фејсбук објави кога точно ќе слетаат македонските ракометни херои во Скопје. Како што пишува Шилегов, авионот со ракометарите на Вардар […]

Ракомет

(ВО ЖИВО) Фановите на РК Вардар се собраа пред СЦ Јане Сандански

Фановите на РК Вардар се собраа пред СЦ Јане Сандански. Црвено-црните херои денеска слетуваат на скопскиот аеродром. Шампионските срца заслужуваат величествен пречек! Со повик за пречек се јави и навивачката […]

Ракомет

Бомба од Словенија: Урош Зорман го превзема РК Вардар

По само еден ден од историскиот успех на Вардар и второто освојување на Лигата на шампионите во ракомет, од Словенија пристигнува бомбастична вест – македонскиот тим веќе го има новиот […]

Ракомет

Самсоненко: Ајде да бидеме сериозни, јас толку инвестирав и не ми паѓа на памет сега да се откажам

Најубавата спортска приказна кај нас стигна до среќен крај, откако цела сезона имаше дилеми, недоумици, стравови за егзистенцијата на клубот. Вардар се искачи на ракометниот врв, а Сергеј Самсоненко беше […]

Ракомет

Вонредна вест: Шампионите ќе дојдат порано, Вардарци слетуваат во 16 часот- потврдија навивачите

Наместо како што беше претходно најавено, односно во пет минути до полноќ, експедицијата на ракометарите на Вардар ќе пристигне на меѓународниот аеродром во Скопје во 16:15 часот. Промената доаѓа откако […]

Ракомет

Претседателот и премиерот со иста порака до шампионите-Ве чекаме во Скопје!

Претседателот, Стево Пендаровски го следеше натпреварот “Вардар“-“Веспрем“ во едно од скопските кафулиња заедно со својот син и поранешниот ракометар на “Вардар“ Наумче Мојсовски, објави “Плусинфо“. “Вечер за славење, RK Vardar […]