Ракомет

Ракомет

Специјални гости на прославата за “Вардар“, коментаторите Сретен и Стеван

 Попладнево во 18:50 часот ракометарите на “Вардар“ ќе слетаат во Скопје. Како што дознава ТВ “Пресинг“ заедно со нив во Скопје доаѓаат и  коментаторите Сретен Рашковиќ и Стеван Стевановиќ, од ТВ “Арена […]

Ракомет

Парада на гороста: Комити открија кога и како ќе ги дочекаме шампионите на Европа

Никогаш не го потценувај СРЦЕТО НА ШАМПИОНОТ-порачуваат Комитите. -Парадата на Гордоста започнува со Собирот пред салата Јане Сандански во 17:00ч. Од таму заедно се упатуваме кон Аеродромот Александар Велики со […]

Ракомет

Откажан летот со кој требаше да пристигнат ракометарите на “Вардар“

Летот со кој попладне требаше да пристигнат ракометарите на Вардар во земјава е откажан. На страницата на скопскиот аеродром предмалку е објавено дека летот од Келн во 16.15 часот, со […]

Ракомет

Шампионите се враќаат порано

Иако претходно беше најавено дека ракометарите на “Вардар“ се враќаат во Скопје со два лета и околу полноќ, тие сепак ќе пристигнат на “Меѓународниот аеродром Скопје“ во 16:15 часот. До промената […]

Ракомет

Стоилов на Фејсбук: Ова е ваша заслуга народе, ова е за вас!!! Радувај се Македонијо!!!

Капитенот Стојанче Стоилов се огласи на Фејсбук по натпреварот вчера кога “Вардар“ во Келн по втор пат во кариерата стана европски шампион и ја направи горда цела Македонија. – Ова е ваша заслуга народе, […]

Ракомет

Столе Стоилов: Бевме спремни за Келн, ама не сме подготвени за лудилото во Скопје

Капитенот Стојанче Стоилов по вторпат во својата кариера имаше можност да ја подигне европската титула и тоа по вторпат со Вардар. За „црвено-црните“ допрва следи вистинската прослава по враќањето во […]

Ракомет

Ех Борозан, Борозан, Толку ли беше тешко да издржиш, да одиграш ЈУНАЧКИ како останатите?

Вуко Борозан, супер играч ама со краток фитиљ…Официјално од Вардар не ги изнесоа деталите зошто црногорскиот „бомбардер“ предвреме си ги спакува работите ама веќе не е тајна дека „црвено-црните“ играле […]

Ракомет

Дибиров: Ако сега никој не му помогне на Вардар, треба да ги соблечеме патиките и да ги завршиме кариерите

Ракометарот на Вардар, Тимур Дибиров по вечерашното освојување на титулата во Лигата на шампионите изјави дека сега е време некој да излезе во пресрет и да му помогне на клубот. […]

Ракомет

Браво момци! Вардарци објавија победничко селфи од соблекувалната

Вардар е нов шампион на Европа, откако во финалето на Лигата на шампиони го совладаа Веспрем со 27-24. Македонскиот гигант играше добар меч од самиот почеток, иако на стартот на […]