Црна хроника

Црна хроника

МИЛИОНЕР ИСЧЕЗНА ПО ДЕЛОВЕН СОСТАНОК! На сопругата и испрати мистериозна порака: Паднав во стапица, Боже, моли се за мене

Бизнисмен од Бразил исчезнал за време на службено патување во Швајцарија откако на сопругата и испратил мистериозна порака. Марсио Родригез (44) летал од Сао Паоло за Барселона на 7 ноември […]

Црна хроника

Масовно пукање во психијатриска болница во Америка! Има мртви, полицијата го застрела напаѓачот (Видео)

Масовно пукање во кое учествувале „повеќе жртви“ се случило во државната болница во Њу Хемпшир во Конкорд во петокот попладне по локално време , соопшти државната полиција. Властите велат дека […]

Црна хроника

НЕВИДЕН ХОРОР ВО ГЕРМАНИЈА: Девојка (19) врзала млад човек со лисици за кревет, па го запалила

Млад човек (25) е тешко повреден во Дрезден кога неговата девојка (19) го врзала со лисици на креветот и му го запалила станот. Тој заедно со рамката од креветот некако […]

Црна хроника

Поради видео за ТикТок се случи катастрофа: Трендот на снимање за социјалните мрежи однесе уште еден живот! Емир летал 50 метри

Во Сјеница, во вторникот околу 22 часот, се случила тешка сообраќајна несреќа во која загинал 20-годишниот Емир Р., додека неговиот пријател (17) кој управувал автомобил „пасат“ е тешко повреден , […]

Црна хроника

„БЕШЕ ВО КОМА, НЕ СТИГНАВ ЗА ПОСЛЕДЕН ПАТ ДА ГО СТЕГНАМ ЗА РАКАТА“ Потресна исповед на пријател на Жарко Лаушевиќ, кој стигнал од Калифорнија за да го види пред неговата смрт

Еден од најголемите актери на српската кинематографија, Жарко Лаушевиќ почина на 63-годишна возраст, оставајќи зад себе неизбришлива трага во светот на актерството. Неговиот близок пријател, режисерот Зоран Амар, се присети […]

Црна хроника

Ова е болеста со која се бореше Лаушевиќ! Одеше на терапија со месеци, немаше спас

Актерот Жарко Лаушевиќ почина денеска на 63-годишна возраст, а пред месеци се пишуваше за тешката болест со која се борел. Како што се шпекулираше, на Жарко му бил дијагностициран рак […]

Црна хроника

Почина актерот Жарко Лаушевиќ | Животот му го одбележа двојното убиство од 1993 година

Денеска почина актерот Жарко Лаушевиќ. Актерот Жарко Лаушевиќ почина денеска, 15 ноември 2023 година. Жарко Лаушевиќ е роден на 19 јануари 1960 година во Цетиње, а дипломирал глума на Факултетот […]

Црна хроника

ДРАМАТИЧНА СЦЕНА ВО ГЕРМАНИЈА – Полицијата застрела човек, а минувачите снимиа се и објавиа на Интернет

Германската полиција денес околу 12 часот и 20 минути застрела маж во центарот на Гумерсбах, откако тој ги нападнал пред влезот на пекара. Како што пренесува Bild, полицаецот испукал неколку […]