Свет

Вести

Сириските бунтовници се снабдуваат со оружје од Западот

Заменикот на шефот на руската дипломатија, Генадиј Гатилов во понеделникот на својот профил на Твитер напиша дека постојат сé повеќе докази дека сириските бунтовници набавуваат големи количества оружје произведено на Запад. […]

Регион

Се распаѓа ДС на Тадиќ

Ѓилас и Пајтиќ се најсилните личности во ДС на Тадиќ. Според српските медиуми, по изборниот пораз таму работите не се како што треба, па ако не се стивнат набргу препирките, […]

Вести

Репортерка се врза со јаже за да не ја однесе тајфунот Хаику

Репортерите се принудени да известуваат за временски неприлики и олуи. Оваа храбра репортерка се врзала со јаже да не ја однесе тајфунот Хаику, додека известувала за него. Погледнете го видеото […]

Регион

Јункер изјави: „Грција нема да ја напушти еврозоната“

Претседателот на eврогрупата верува дека Грција двојно ќе ги зголеми напорите да ги оствари целите. “Грција нема да ја напушти еврозоната. Но, ако земјата не ја почитува буџетската консолидација и […]

Регион

Уапсен таткото на Цеца Ражнатовиќ

Слободан Величковиќ, таткото на фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ предизвикал синоќа сообраќајна несреќа. Во инцидентот за среќа нема повредени. Како што пишува магазинот Ало, учесниците во сообраќајната несреќа не можеле […]

Вести

Каспаров е човекојадец?!

  Ова прашање се постави денеска откако светските медиуми известија дека поранешниот светски шампион во шах и денешен опозициски активист во Русија, гризнал полицаец во моментите кога бил приведуван. По […]

Вести

Долгот на Грција се зголеми на 303,5 милијарди евра

Грчкото министерство за финансии објави денеска дека вкупниот долг на централната власт на крајот на јули изнесува 303,5 милијарди евра што значи дека повторно бележи пораст по намалувањето на крајот […]

Регион

Поранешната Моделсица влегла во политика да го сруши Тадиќ

Барем таа така изјавува. Невена Аџемовиќ која стана популарна повторно пред неколку недели со влезот во политиката вели дека главен мотив да влезе во политиката и бил да го сруши […]