Вести

Вести

Коце

По невремето со силен ветер и обилни врнежи од дожд што го зафати Скопје пред еден час, градоначалникот на Град Скопје Коце Трајановски, излезе на терен со екипите на ЈП […]

Вести

Турција прави „татарско Косово“ на границата со Русија

Во украинската област Херсон, која се наоѓа на самиот југ на земјата на границата со Крим, во последно време се одигруваат многу алармантни настани, пишува аналитичарот Кирил Губа.Турција намерно распалува […]

Вести

22 месеци затвор за сообраќајката кај Демир Капија во која загинаа двајца

Обвинетиот за тешката сообраќајка што летото се случи кај Демир Капија, во која загинаа двајца, се спогодил со Јавното обвинителство за затворска казна од 22 месеци. Ваквата одлука го револтираше […]