Вести

Вести

Куршум истрелан во канцеларијата на Обама

Неидентификувано лице во петокот истрелало куршум во канцеларијата на претседателката кампања на американскиот претседател на заминување Барак Обама во градот Денвер, во сојузната американска држава Колорадо. Од Куршумот бил распарчен […]

Вести

Уапсени седум британски војници за убиство

Британската воена полиција уапсила седум војници поради сомневање дека извршиле убиство, соопшти во четвртокот навечер министерството за одбрана  во Лондон со напомена дека обвинението е во врска со случај од […]

Вести

Принцезата Дајана била убиена во возилото на итната помош?

„Дајана е убиена во возилото на итната помош“ гласи насловната страница на американскиот таблоид Globe од четвртокот којшто тврди дека поседува нови докази за смртта на британската принцеза. Иако поминаа […]

Вести

Ромни го зголеми водството пред Обама

Републиканскиот кандидат за американски претседател Мит Ромни ја зголеми предноста за три отсто пред актуелниот претседател од редовите на демократите Барак Обама. Ова го покажуваат резултатите што во четвртокот доцна […]

Вести

Гувернерот на Флорида по забуна навел број на секси телефонска линија

Гувернерот на Флорида Рик Скот на седницата на локалната власт објави број на кој граѓаните можат да добијат информации за ширење на смртносниот габичен менингитис, но по забуна оставил број […]

Вести

Кемал Монтено е жив

Кемал Монтено е жив. Иако вечерва низ босанските медиуми кружеше веста дека е починат, босанскиот „Мушки портал“ тврди дека тој е жив и здрав и дека вечерва ќе се појави […]

Вести

Неофицијално: Почина Кемал Монтено

Српски „Курир“ пренесува дека Кемал Монтено починал. Информацијата ја добиле од босанските медиуми кои сеуште се неофицијални.  Легендата на екс југословенската музика боледеуваше од дијабетис, а во последно време имаше […]