Tајната на изгледот на фаталната Моника Белучи – Еве што има на нејзиното мени

Loading...

Ден 1
Појадок: 150 мл природен јогурт со јаболко
Ручек: 200 грама говедско месо, 200 грама зелена салата од зеленчук со 1 лажичка маслиново масло, едно парче пченкарен леб
Вечера: 150 грама ориз со една лажица маслиново масло и 50 грама рендан кашкавал, 150 грама салата од зеленчук
Ден 2
Појадок: шолја кафе без шеќер, тост и овошен мармалад
Ручек: омлет од 3 јајца, 2 мали варени тиквици, 1 парче интегрален леб
Вечера: 150 грама варено месо


Ден 3:
Појадок: една шоља зелен чај со лимон, тост со мед, грејпфрут
Ручек: 200 грама варен или печен компир, 100 грама сирење со ниска количина масти
Вечера: 170 грама шпагети со маслиново масло и домати, овошје
Ден 4:
Појадок: Јогурт со ниска количина масти со две лажици мед, 40 грама сирење
Ручек: 100 грама варен ориз, 100 грама тиквици, 100 грама говедско месо
Вечера: овошје, 200 грама риба, салата со маслиново масло, 1 парче леб
Ден 5:
Појадок: Чаша цеден сок, крекери
Ручек: 100 грама шпагети, зелена салата, портокал или грозје
Вечера: 250 грама зеленчукова салата со грав, овошје
Моника Белучи е висока 173 сантиметри, а тешка 58 килограми.

loading...