Tурнеа на Лејди Гага

Loading...

Лејди Гага ја објави својата нова голема „Monster Ball“ турнеа која започнува во јануари 2013 година и првиот настап ќе биде во Ванкувер. Таа ќе настапи на 31 локација низ Северна Америка.
Лејди Гага е американски уметник кој почна да настапува во Њујорк. На почетокот на нејзината кариера, е позната како текстописец за бројни уметници. Прави бум на музичката сцена во 2008 година со нејзиниот прв албум „The Fame“, кој станува број еден во многу земји. Следуваат голем број на хитови од неа меѓу најпознатите: „Just Dance“, „Poker Face“ и „Bad Romance“.
Лејди Гага е инспирирана од повеќе рок уметници: Дејвид Боуви, Фреди Меркјури како и поп ѕвездите Мадона и Мајкл Џексон.
Настапува во „Роџерс арената“ во Ванкувер на 11-ти јануари.Лејди Гага ја објави својата нова голема „Monster Ball“ турнеа

loading...
Loading...