Ознака: Абдел Малик Петижан

Вести

Мојот син не е чудовиште: Се огласи мајката на терористот што закла свештеник

Мајката на 19-годишниот терорист на ИД кој го закла свештеникот во црква во Нормандија, за француска телевизија изјавила дека нејзиниот син не е чудовиште.Абдел Малик Петижан влегол во црквата заедно […]