Ознака: Абдел Фатах Ал-Сиси

Вести

Иванов се сретна со Ал-Сиси: Изразија задоволство од соработката

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска во Њујорк во рамките на 71. Генерално Собрание на Обединетите нации, оствари средба со претседателот на Египет Абдел Фатах Ал–Сиси.Како што соопшти кабинетот […]